• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Japonijos vyriausybė gavo įsakymą išmokėti kompensacijas grupei kinų, sužeistų sprogus artilerijos sviediniui ar susirgusių nuo nuodingųjų dujų, kurias Japonijos pajėgos paliko po Antrojo pasaulinio karo.

REKLAMA
REKLAMA

Tokijo teismas vyriausybei įsakė išmokėti nuo 59 tūkst. 700 iki 179 tūkst. 400 JAV dolerių vertės kompensacijas kiekvienam iš trylikos ieškovų, tarp kurių - ir mirusiųjų aukų artimieji.

REKLAMA

Japonijos vyriausybė teismo nuosprendį pavadino žiauriu. "Manau, tai labai žiaurus nuosprendis mūsų valstybei. Daugiau nėra ką pasakyti, nes turinio dar neišnagrinėjome pakankamai smulkiai", - žurnalistams teigė ministrų kabineto vyriausiojo sekretoriaus pavaduotojas Masakis Jamazakis (Masaaki Yamazaki). Ar vyriausybė teiks apeliaciją, jis nepranešė.

REKLAMA
REKLAMA

Byla buvo iškelta po 1974 ir 1982 metų apsinuodijimų japonų pajėgų paliktomis nuodingomis dujomis ir 1995 metų sprogimo Šiaurės rytų Kinijoje. Rugpjūčio 4 dieną viename šio regiono miestų vėl atradus nuodingųjų dujų, mirė vienas žmogus ir daugiau kaip 40 sužeista.

Japonija atsiprašė už incidentą, tačiau kompensacijas mokėti atsisakė, teigdama, kad klausimas dėl jų buvo išspręstas, kai 1972-aisiais Japonija ir Kinija užmezgė diplomatinius ryšius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinija tvirtina, kad Japonijos pajėgos Kinijoje paliko apie 2 mln. cheminių ginklų sviedinių, kurie vienaip ar kitaip pakenkė daugiau kaip 2 tūkst. žmonių. Japonijos tyrimų duomenimis, tokių sviedinių yra maždaug 700 tūkst.

1999 metų susitarime Japonija pažadėjo suteikti lėšų, darbo jėgos, technologijos ir įrankių, reikalingų Kinijoje paliktiems cheminiams ginklams pašalinti.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų