Japonijos korporacija "NTT DoCoMo" ketvirtadienį pirmoji pasaulyje gavo licenciją ketvirtosios kartos bevielio ryšio sistemos bandymui.
Didžioji dalis iš daugiau kaip milijardo pasaulyje naudojamų bevielio ryšio telefonų priklauso antrajai bevielio ryšio technologijos kartai, įskaitant ir Europos GSM standartą. Trečiosios kartos diegimas šiuo metu tik pradedamas, ir kol kas tik techniškai pažangiausiose pasaulio valstybėse.
Japonijos korporacijos prognozėmis, ketvirtosios kartos technologijos diegimas gali būti pradėtas 2010 metais.
Trečiosios kartos bevielio ryšio telefonai užtikrina prisijungimą prie interneto per bevielio ryšio telefoną, kokybiškų vaizdų perdavimą, naršymą po tinklapius ir susirašymą elektroniniu paštu, taip pat finansinių operacijų vykdymą.
Ketvirtosios kartos telefonai užtikrins tas pačias funkcijas, tačiau duomenų perdavimo sparta bus kur kas didesnė. Tai padės sujungti bevielio, stacionaraus ir palydovinio telefono, taip pat kompiuterio, žaidimų konsolės ir laikmenų su muzikos įrašais grotuvo funkcijas.
Kai kurie ekspertai mano, jog ketvirtosios kartos telefonų įvedimas gali būti atidėtas, nes prieš tai ryšio bendrovės norės kompensuoti dešimtis milijardų JAV dolerių, išleistų trečiosios kartos licencijų pirkimui ir būtinosios infrastruktūros plėtojimui. Be to, neaišku, ar naujoji karta bus užtektinai paklausi tarp vartotojų.
ITAR-TASS-ELTA