Japonijos finansinių tarnybų valdyba vasario 27 dieną ėmėsi skubiai tikrinti visų šalies kompanijų, atliekančių operacijas su klientų turtu, darbą.
Patikrinimas pradėtas po to, kai viena šių kompanijų buvo apkaltinta išeikvojimu ir jos kaltė buvo įrodyta. Apie tai praneša newsru.com.
Privati investicinė kompanija „AIJ Investment Advisors“ pavogė 2,7 mlrd. dolerių iš savo klientų, atidariusių joje sąskaitas ir norėjusių sukaupti nemažą priedą prie valstybinės pensijos, praneša „The Wall Street Journal“.
Kompanija garsėjo kaip gana sėkminga tarpininkė, investuojanti savo klientų lėšas į akcijas ir kitus finansinius instrumentus. Ji mokėjo nemažus dividendus netgi 2008 metais, kai rinkas drebino tarptautinė finansų krizė.
Bendrovės darbuotojai metų metus apgaudinėjo žmones, žadėdami jiems daugiau nei 240 proc. metinių pajamų, tuo tarpu indėlininkų pinigai dingdavo iš jų sąskaitų. Šios lėšos buvo anksčiau perkeltos į privačių investicinių struktūrų sąskaitas, pavyzdžiui, Honkonge ir Kaimanų salose.
Praėjusią savaitę kompanijai buvo nurodyta nutraukti visas operacijas. Jos vadovybė pareiškė tiksliai nežinanti, kaip buvo naudojamos į užsienį pervestos klientų lėšos.
Valdžios duomenimis, nuo aferos nukentėjo apie 540 tūkst. darbuotojų, atidedančių lėšas ateičiai, taip pat 340 tūkst. klientų, jau pasitraukusių į pensiją.
Firma buvo įsteigta 1989 metais. Japonijos viduriniosios klasės atstovai ėmė vis dažniau kreiptis į privačius investicinius fondus, nes šalies valstybinės pensinės struktūros išgyvena ilgalaikę krizę.