• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienio rytą Japoniją sudrebinus dviem galingiems, 8,9 balo ir 7,1 balo žemės drebėjimams ir vos po kelių minučių užliejus cunamiui, visas pasaulis nustėręs stebi šią stichinę nelaimę ir siūlo savo pagalbą šaliai. Cunamio pavojus iškilo ir dar 19 šalių.

REKLAMA
REKLAMA

„J.P. Morgan Cazenove“ finansų makleriai suskaičiavo, kad žemės drebėjimo padariniai draudikams gali kainuoti 1-2 mlrd. JAV dolerių. Suma gali ir didėti.

REKLAMA

Japonija vis dar skaičiuoja nuostolius ir žuvusiuosius. Aukų skaičius siekia kelis šimtus, vien Sendai uoste policijos pareigūnai rado nuo 200 iki 300 kūnų, 88 tūkst. žmonių dingę be žinios, praneša „BusinessInsider“. Sendai miesto oro uoste vis dar izoliuoti daugiau nei tūkstantis žmonių, gelbėtojai jų kol kas pasiekti negali.

REKLAMA
REKLAMA

Pavojus kilo ir atominės elektrinės Fukushimos teritorijoje. Gyventojai iš ten evakuoti, o pačios elektrinės darbuotojai pranešė, kad žemės drebėjimas sugadino AE aušinimo sistemą, sustabdyti du reaktoriai, kitus reaktorius sustabdė automatinė saugumo sistema. Ichihara mieste drebanti žemė sukėlė milžiniškus gaisrus naftos perdirbimo gamykloje, liepsną apėmė naftos rezervuarus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Toyota“ sustabdė gamybą keliose savo gamyklose, bendrovės akcijos krito 2 procentiniais punktais, keturis fabrikus uždaryti teko ir „Nissan“, šios gamyklos akcijos krito 1 procentiniu punktu. Du žmonės žuvo griuvus vienam iš bendrovei „Honda“ priklausančio pastato stogui, „Sony“ teko uždaryti keturis fabrikus, bendrovės akcijos krito 3 procentiniais punktais.

REKLAMA

Gelbėjimo darbus trikdo tai, kad daugelyje vietų keliai sugadinti žemės drebėjimo, daug kur užlieti arba užversti kalnais cunamio bangų suneštų šiukšlių.

Iš ten, kur yra interneto ir telefono ryšys, nepaliaujamai plaukia Japonijos gyventojų ir šalies svečių pranešimai apie juos sukrėtusius įvykius. Newsru.com pranešė, kad pranešimų į „Twitter“ skaičius pasiekė 1200 per minutę, tačiau šis skaičius nerodo tikrosios padėties, kadangi ties juo paprasčiausiai pasibaigia skaitliuko skalė.

REKLAMA

„Tokijuje sutriko palydovinis ryšys, stabiliai veikia tik internetas. Biurų pastatų langai vibruoja nuo drebėjimo, bet jei dar truputį – jie susproginės“, – rašė vienas internautas. „Metro sustabdytas, mus evakuoja į viršų“, – pranešė kitas. Metro garsiakalbiai pranešė, kad traukiniai nevažiuos iki šeštadienio, žmonės namus pasiekė pėsčiomis. Tokijuje sutriko elektros energijos tiekimas, kai kur sugadintas vandentiekis. Nors kai kurie internautai tikina, kad parduotuvės veikia normaliai, dalis japonų panikuodami perka papildomai maisto ir gėrimų nenumatytiems atvejams.

„Brolis Tokijuje. Gaisrininkų kopėčios sugedo, panašu, kad jis užstrigo 35 aukšte. Po to, kas buvo Naujojoje Zelandijoje, aš jaudinuosi. Aišku, jaudindamasis iš Hirosimos niekuo nepadėsiu, belieka tik melstis“, – rašo vienas tinklaraštininkas. „Aš baiminuosi dėl draugo, kuris Mijagi prefektūroje. Ryšio nėra, meldžiuos, kad viskas baigtųsi sėkmingai“, – dalijasi išgyvenimais kitas. Trečiasis tikina, kad požeminiai smūgiai buvo juntami net Osakoje, kuri yra toli nuo drebėjimo epicentro. „Prisiminiau 1995 metų žemės drebėjimą. Bandau susisiekti su draugu Tibos prefektūroje, ryšio nėra, o cunamio vaizdai labai gąsdina. Kiek gi tai tęsis. Siaubas, šis žemės drebėjimas pirmą kartą toks. Maniau, mirsiu“, – aprašo savo jausmus dar vienas internautas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų