Du lėktuvai skrido palei pakrantę tarp Japonijos centrinių ir pietinių regionų, praskrisdami pro Cušimos sąsiaurį ir tuo pačiu keliu grįždami atgal, sakoma trumpame Jungtinio štabo pranešime.
Japonijos oro savigynos pajėgų naikintuvai buvo pasiųsti į tai reaguoti, teigiama pareiškime.
Gegužę japonų kariuomenė taip pat panaudojo naikintuvus prieš Rusijos žvalgybinės informacijos rinkimo lėktuvus.
Ministras pirmininkas Fumio Kishida vėliau penktadienį susitiks su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe Bidenu ir Pietų Korėjos lyderiu Yoon Suk-yeolu aukščiausiojo lygio susitikime Kemp Deivido prezidento rezidencijoje.
Lyderiai susitars dėl naujos trišalės karštosios linijos krizių klausimais ir reguliarių karinių pratybų, taip pat – kasmet rengti trišalius aukščiausiojo lygio susitikimus.
Japonija yra prisijungusi prie Vakarų sąjungininkių, taikančių sankcijas Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą, ir perspėjusi dėl Rusijos keliamos grėsmės.
Naujausiame jos saugumo dokumente, kuriame kadaise buvo raginama stiprinti ryšius ir bendradarbiavimą su Rusija, dabar įspėjama, kad Maskvos ir Kinijos bendros karinės pratybos kelia susirūpinimą.
Praėjusį mėnesį abi šalys surengė bendras karinių jūrų pajėgų pratybas Japonijos jūroje, o birželį kartu patruliavo virš šios ir Rytų Kinijos jūros.
Jungtinio štabo duomenimis, 2022 metais Japonija naikintuvus panaudojo 778 kartus, įskaitant 150 kartų dėl Rusijos – mažiausiai nuo 2013-ųjų.