Taip jis kalbėjo pirmadienį susitikęs su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininku Andriumi Navicku.
Ši profsąjunga streikuoti ketina ragindama sparčiau didinti mokytojų algas ir mažinti vaikų skaičių klasėse.
„Visi suprantame, kad neįmanoma per metus įgyvendinti visų profesinės sąjungos keliamų reikalavimų. Sutinku, kad reikia galvoti ne tik apie darbo užmokesčio kėlimą, bet ir darbo sąlygų gerinimą, klasių mažinimą“, – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pranešime spaudai cituojamas G. Jakštas.
Jis dar kartą patvirtino, kad Vyriausybė ketina įgyvendinti pažadą, jog nuo kitų metų vidutinis mokytojų darbo užmokestis siektų 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio. Tai, anot ministerijos, valstybei kainuos kelis šimtus milijonų eurų.
Pasak G. Jakšto, nėra įmanoma pagal profsąjungos reikalavimus vienu metu didinti ir darbo užmokesčio, ir mažinti klases bei darbo krūvius, nes lėšų poreikis algoms tokiu atveju trigubėtų.
Ministras sakė, kad pirmuosius sprendimus dėl klasių mažinimo nuo kitų metų rugsėjo ŠMSM planuoja priimti dar šiemet, bet tuo pačiu pabrėžė ilgalaikių pokyčių ir įsipareigojimų būtinybę.
„Bursime ir kitas politines jėgas, kad būtų peržiūrėta ilgalaikė mokytojų darbo sąlygų perspektyva, kuri nesikeistų keičiantis Vyriausybėms“, – teigė politikas.
Letuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga antradienį paskelbė, kad įspėjamasis mokytojų streikas vyks rugsėjo 15 dieną, o nesulaukus norimų rezultatų, rugsėjo pabaigoje bus surengtas ir tikrasis streikas.
Profsąjunga ragina dar šiemet didinti mokytojų algas 20 proc., o nuo kitų metų – dar 30 proc., taip pat mažinti mokytojų skaičių klasėse.
ŠMSM skelbia, kad su profsąjungos atstovais toliau kalbėsis kitą antradienį.
Šiemet pirmąjį ketvirtį vidutinis mokytojo darbo užmokestis „į rankas“ siekė 1328 eurų.
Tuo labiau, kad jis ir toliau griaunamas...