JAE karinės oro pajėgos sustabdė savo skrydžius tuojau po to, kai jordanietis pilotas pernai gruodį pateko į IS rankas, naujienų agentūrai AFP sakė vienas amerikiečių pareigūnas.
Tačiau jis pabrėžė, kad ta Persijos įlankos arabų valstybė toliau leidžia naudotis savo svarbiomis oro pajėgų bazėmis amerikiečių ir kitų koalicijos narių orlaiviams.
„Galiu patvirtinti, kad JAE sustabdė aviacijos smūgius tuojau po to, kai nukrito jordaniečio piloto lėktuvas, – sakė pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo. – Tačiau noriu aiškiai pasakyti, kad JAE išlieka svarbūs ir vertingi partneriai, kurie įneša savo indėlį koalicijoje.“
IS ekstremistai antradienį paskelbė šiurpų vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Jordanijos lakūnas Muazas al Kasasbeh (Muazas Kasasbė) sudeginamas gyvas metaliniame narve.
Baimindamiesi dėl savo orlaivių įgulų saugumo, Jungtiniai Arabų Emyratai išsakė savo susirūpinimą Vašingtonui dėl paieškų ir gelbėjimo misijų tame regione, nurodė pareigūnai.
JAE atstovai pasiūlė, kad amerikiečių pajėgos savo pasukamų sraigtų konvertoplanus „V-22 Osprey“, dabar laikomus Kuveite, perkeltų į šiaurės Iraką, iš kurio jie galėtų greičiau atskristi į pagalbą bet kuriam nukritusiam koalicijos orlaiviui.
Jungtiniai Arabų Emyratai leido suprasti, kad jų dalyvavimas aviacijos kampanijoje gali būti atnaujintas tik tuomet, kai „Osprey“ bus perkelti į Šiaurės Iraką, rašo JAV dienraštis „The New York Times“.
„Osprey“ yra itin tinkami gelbėjimo misijomis, nes gali kilti ir tūpti vertikaliai – kaip sraigtasparniai – ir skristi turbosraigtinio lėktuvo greičiu.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.