• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per televiziją duotame interviu, Ukrainos ministrė pirmininkė Julija Tymošenko neatmetė galimybės, kad gali būti sudaryta koalicija tarp jos vardu pavadinto bloko bei buvusio premjero Viktoro Janukovičiaus vadovaujamos „Regionų partijos“, skelbia „Eurasia Daily Monitor“.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, vėliau J. Tymošenko bandė neigti savo žodžius ir aiškino, kad žiniasklaida blogai ją interpretavo. Tačiau artimiausi sąjungininkai – prezidento Viktoro Juščenkos „Mūsų Ukraina“ – rimtai sureagavo į premjerės žodžius. Tokie J. Tymošenkos viražai gali reikšti, kad tebesitęsiant jos nesutarimams su V. Juščenka, ji neatmeta galimybės svarstyti alternatyvio koalicijos varianto ir taip palikti savo „Oranžinės revoliucijos“ bendražygį ant ledo.

REKLAMA

J. Tymošenko, viešėdama Briuselyje, pareiškė, kad koalicija su V. Janukovičiumi yra galima, jei pastarojo vadovaujama partija sutiks su visais „J. Tymošenkos bloko“ reikalavimais ir leis šiai politinei jėgai būti pagrindine koalicine jėga. Vėliau J. Tymošenko atstovai teigė, kad premjerė omenyje turėjo tik hipotetinį galimos koalicijos variantą. Kiti šaltiniai teigė, kad ministrė pirmininkė tiesiog pajuokavo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau „Mūsų Ukrainos“ parlamentarai sureagavo į šį pareiškimą ir teigia prašysiantys premjerės pasiaiškinti. Jų teigimu, jei J. Tymošenko ryžtųsi sudaryti koaliciją su prorusiškuoju V. Janukovičiumi, tai būtų paminti prieš 2007 metų parlamento rinkimus piliečiams duoti pažadai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainos regionų partija“ sausį blokavo parlamento darbą, nes siekė sutrukdyti vyriausybei pasirašyti susitarimą su NATO aljansu dėl „Narystės veiksmų plano“. „Regionų partijos“ veiksmai ne tik neleido parlamentui priimti kai kurių reikšmingų įstatymų, tačiau neleido ir deramai užbaigti pirmosios naujojo parlamento sesijos. V. Janukovičiaus partijos nariai neslėpia savo siekių, pasinaudojant V. Juščenkos bei J. Tymošenko nesutarimais, sugriauti valdančiąją koaliciją.

REKLAMA

Skirtumai tarp šių dviejų politikų itin išryškėjo J. Tymošenko gruodį tapus premjere. V. Juščenka pasipriešino ir sugriovė premjerės vizitą į Maskvą, į ministrų postus „prastūmė“ kelius sau palankius politikus, kurių skyrimui priešinosi J. Tymošenko, nesutiko su premjerės siūlomais privatizacijos planais bei pateikė įstatymų pataisas, kurios turėtų sumažinti ministrų kabineto galias. J. Tymošenko siekė atsikratyti dujų tarpininkų ir dujas iš Rusijos pirkti tiesiogiai, o V. Juščenka tam nepritarė. Prezidentas pasipriešino ir kitai premjerės iniciatyvai – brangiau apmokestinti rusiškų dujų tranzitą į Europą.

Socialistų partijos lyderis ir buvęs V. Janukovičiaus koalicinės vyriausybės partneris 2006 metų parlamente Oleksandras Morozas pareiškė, kad koalicija tarp V. Janukovičiaus ir J. Tymošenko yra reali, kadangi didelių esminių ideologinių skirtumų tarp šių politikų vadovaujamų partijų kaip ir nėra. 2004-2005 metais socialistai buvo ir J. Tymošenko bloko, ir „Mūsų Ukrainos“ sąjungininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų