Apie tai J. Tymošenko pareiškė atvirame laiške Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovičiui.
Keliose pastraipose buvusi premjerė išvardijo savo senas pretenzijas dabartiniam valstybės vadovui: tai diktatūros įvedimas, kuri remiasi kleptokrarija ir Ukrainos fobija, europietiškų principų išsižadėjimas, baimės, nevilties, neteisingumo atmosferos bei skurdo Ukrainoje sukūrimas.
Taip pat ji įvardijo ir naujas pretenzijas: jos stebėjimą per vaizdo kameras kiaurą parą. „Aš daugiau nežengsiu į savo kalėjimo palatą tol, kol jūs, Viktorai Janukovičiau, nepašalinsite iš jos kamerų, per kurias kiaurą parą mane stebite, žiūrite į mano lovą, dušą, tualetą, stebite, kaip aš persirenginėju, valgau, bendrauju su gydytojais ir gynėjais“, - pažadėjo J. Tymošenko. Taip pat ji iškėlė retorinį klausimą: „Įdomu, ar tokį jūsų vyrišką pomėgį palaiko jūsų sūnūs, Aleksandras ir Viktoras?“.
Laiško autorė paskelbė: „Aš daugiau neįžengsiu į savo kalėjimo medicininę palatą tol, kol jūs iš jos neišvesite apsaugą, kuri ten yra neteisėta, ir kuri stovi prie mano lovos, kai aš miegu ir kai man yra atliekamos medicininės procedūros, kurie stovi prie mano stalo, kai aš valgau arba dirbu“.
J. Tymošenko taip pat pažadėjo iš visų jėgų fiziškai, „nepaisant ligos“, priešintis bandymams atlikti apžiūrą, nuvesti ją į apklausą arba teismą. Jos teigimu, tokią nepaklusimo teisę jai suteikia Ukrainos Konstitucija.
Taip pat ji paragino piliečius sekti jos pavyzdžiu ir nutraukti bet kurią paklusnumo valdžiai formą.
„Ukrainiečiai veiks. Aš žinau, jie nesitaikys su paniekinamu egzistavimu, kurį jiems siūlote jūs. Jūs taip pat tą žinote, esu tikra. Iki greito, Viktorai Fiodorovičiau, labai greito“, - užbaigė savo kreipimąsi J. Tymošenko.
Dar viena J. Tymošenko byla buvo pradėta 2012 metais. Buvusi premjerė kaltinama machinacijomis, kai užėmė korporacijos “Jungtinės Ukrainos energetinės sistemos” vadovės postą. Šis teisminis procesas ne vieną kartą buvo atidėliojamas dėl blogos kaltinamosios sveikatos būklės.