• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Lietuva kol kas nesvarsto elektros importo iš statomos Kaliningrado atominės elektrinės galimybės, nes šalis negavo atsakymų iš Rusijos ir yra nusiteikusi pati užsitikrinti elektros gamybos pajėgumus, teigia energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

 Lietuva kol kas nesvarsto elektros importo iš statomos Kaliningrado atominės elektrinės galimybės, nes šalis negavo atsakymų iš Rusijos ir yra nusiteikusi pati užsitikrinti elektros gamybos pajėgumus, teigia energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Specifiškai apie elektros importą iš Rusijos susitikime su komisaru Giuntheriu Oettingeriu (Giunteriu Otingeriu) nekalbėjome. Jau šiame etape pradėti diskusijas Europos Komisijos lygmeniu apie kažkokius alternatyvius variantus su trečiosiosiomis šalimis, mano nuomone, yra perdėm anksti. Vyriausybė patvirtino darbo grupės išvadas, kuriose labai aiškiai yra pasakyta, kad Lietuva turi užsitikrinti nuosavą elektros energijos gamybą“, – pranešime spaudai teigė J.Neverovičius, kuris ketvirtadienį Vilniuje susitiko su Europos Komisijos energetikos eurokomisaru.

REKLAMA

„Negalime pamiršti ir faktoriaus, kad kol kas negavome iš mūsų kaimynės Rusijos atsakymų į iškeltus klausimus dėl Kaliningrade statomos elektrinės“, – pridūrė energetikos ministras.

J. Neverovičius su G. Oettingeriu aptarė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus, kalbėta apie pažangą, įgyvendinant strateginius energetikos projektus.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos ir Europos Komisijos bendradarbiavimas energetikos klausimais iki šiol klostėsi labai sėkmingai. Komisijai ir asmeniškai komisarui G. Oettingeriui esame dėkingi už paramą vystant BEMIP iniciatyvą, pasiūlytą Europos infrastruktūros tinklų priemonę siekiant užtikrinti finansinę paramą ES būtiniems strateginiams energetikos projektams, paramą įgyvendinant ES trečiąjį energetikos paketą. Tikiu, kad tęsdami šį bendradarbiavimą Lietuvos pirmininkavimo ES metu įgyvendinsime bendrus energetikos prioritetus, o ypatingas dėmesys bus skiriamas bendrai ES energetikos rinkai", – sakė energetikos ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai prioritetai energetikos srityje Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai – stiprinti ES energetinį saugumą ir konkurencingumą. To bus siekiama plėtojant energetikos infrastruktūrą ir integruojant energetikos sistemas, kuriant bendrąją ES vidaus energijos rinką.

REKLAMA

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti energetikos klausimai, kurie bus svarstomi gegužės 22 dienos Europos Vadovų Taryboje, tarp jų – vidaus energetikos rinkos užbaigimas iki 2014 metų, investicijos į modernią energetikos infrastruktūrą, galimybės mažinti energijos sąnaudas namų ūkiams ir pramonei.

REKLAMA

Pirmininkavimas ES – proga aptarti naujų AE statybą šalia Lietuvos

J. Neverovičius sako, kad būsimas Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai bus gera proga su bendrijos valstybėmis aptarti energetikos projektus, kuriuos prie ES sienų įgyvendina jai nepriklausančios valstybės.

„Kalbant apie santykius su trečiosiomis valstybėmis, mums bus labai naudinga pasikalbėti su partneriais ES, koks yra santykis ir kokios gali būti bendros pozicijos dėl trečiųjų šalių projektų. Manau, mūsų pirmininkavimo metu rasime progą šį klausimą aptarti su ES kolegomis“, – penktadienį Lietuvos radijui sakė energetikos ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Neverovičius pabrėžė, kad susitikęs su Lietuvoje viešinčiu ES energetikos reikalų komisaru G. Oettingeriu, dar kartą išgirdo eurokomisaro patikinimus, kad ES rems Lietuvą derybose dėl pigesnių dujų ir trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo su Rusijos kompanija „Gazprom“.

„Pokalbiuose su partneriais dar kartą išgirdome komisijos pasiryžimą mus remti įgyvendinant trečiąjį energetikos paketą, išgirdome, kad komisija toliau aktyviai dalyvaus konsultacijose ir pokalbiuose su „Gaprom“ atstovais“, – teigė energetikos ministras.

REKLAMA

Šalia Lietuvos statomos dvi atominės jėgainės – Kaliningrado srityje ir Baltarusijos Gardino srityje, Astrave, už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės.

Lietuva teigia, kad Kaliningrade ir Baltarusijoje įgyvendinami projektai kelia abejonių dėl poveikio aplinkai ir neatitinka tarptautinių konvencijų reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų