Jis sakė tikįs, kad su Europos Parlamentu dėl biudžeto skaičių pavyks sutarti dar per Airijos pirmininkavimą, kuris baigsis birželio pabaigoje. Lietuva pusmečiui prie ES vairo stos liepos 1 dieną.
"Tariant, kad bus pasiektas tikslas susitarti tarp Parlamento ir Tarybos per Airijos pirmininkavimą, Lietuvai vis tiek teks labai daug darbo, nes reikės susitarti dėl specifinių teisės aktų ir politikos sričių", - žurnalistams Briuselyje sakė J.M.Barroso po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi.
Anot Europos Komisijos vadovo, Lietuvos pirmininkavimo metu ES prioritetai turėtų būti susitarimo dėl ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo įgyvendinimas, bankinės sąjungos kūrimas ir vidaus energetikos rinkos kūrimo užbaigimas.
Vasarį po ilgų derybų ES šalių vadovai sutarė dėl apkarpyto 960 mlrd. eurų biudžeto. Prieš biudžeto mažinimą pasisakęs Europos Parlamentas reikalauja numatyti galimybę peržiūrėti biudžetą 2014- 2020 metų finansinės perspektyvos metu.
Trečiadienį Briuselyje lankosi 10 iš 15-kos Lietuvos ministrų kabineto narių, kurie susitinka su pagrindinių ES institucijų vadovais. Tai tradicinis būsimos pirmininkaujančios valstybės Vyriausybės vizitas į ES sostinę.
Lietuva užtikrins "stiprią" energetikos politiką
Lietuva, pirmininkaudama Europos Sąjungos Tarybai, užtikrins, kad būtų sukurta "stipri" energetikos politika, sako Europos Komisijos vadovas.
"Aš esu tikras, kad Lietuva sukurs labai stiprią energetikos politiką", - trečiadienį spaudos konferencijoje Briuselyje po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiu sakė J. M. Barroso.
Europos Sąjunga siekia iki 2015 metų eliminuoti energetines salas.
J.M.Barroso, bendroje su A.Butkevičiumi konferencijoje kalbėdamas apie būsimą Lietuvos pirmininkavimą, teigė, kad Lietuvai vis dar lieka daug darbo po Airijos pirmininkavimo, tačiau pridūrė manantis, kad Lietuva yra tam pasiruošusi.
"Aš tikrai tikiu, kad Lietuva yra pasiruošusi ir susikoncentravusi", - sakė J.M.Barroso.
"Mūsų pareiga yra subalansuoti visų šalių narių interesus", - sakė A.Butkevičius ir pridūrė tikintis, kad Lietuvos pirmininkavimas praeis sklandžiai.
J.M.Barroso taip pat sakė, kad Europos atsigavimo raktas yra darbo vietų kūrimas ir augimo, vienos rinkos siekis.
Ukrainos vyriausybė turi įtikinti visą ES - ne tik Komisiją ar Lietuvą
J. M. Barroso trečiadienį paragino Ukrainą įtikinti visas Europos Sąjungos (ES) šalis, kad ji rimtai pasiryžusi imtis reformų, kurios keliamos kaip sąlyga asociacijos sutarties pasirašymui per viršūnių susitikimą Vilniuje vėliau šiais metais.
"Dabar tai priklauso nuo Ukrainos sugebėjimo įgyvendinti pasiūlytas reformas ir įtikinti ne tik Komisiją, ne tik pirmininkaujančią Lietuvą, bet visas ES šalis reformų nuoširdumu - ne tik ekonominių, bet ir politinių reformų", - sakė J.M.Barroso po susitikimo su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi.
Kalbėdamas bendroje spaudos konferencijoje, Komisijos vadovas sakė remiantis Lietuvos norą sustiprinti Rytų partnerystės programą, kuria siekiama paskatinti glaudesnius ES ryšius su posovietinėmis šalimis.
"Lietuva jau dabar, net prieš pirmininkavimą, buvo ypač aktyvi Rytų partnerystės klausimu, įskaitant ir Ukrainos klausimą", - teigė J.M.Barroso.
ES ir Ukrainos asociacijos sutartį svarstoma galimybė pasirašyti lapkritį, kai Vilniuje vyks Rytų partnerystės viršūnių susitikimas. Šis susitarimas apima politinę dalį ir laisvos prekybos sutartį.
Kai kurios Europos šalys atsargiai vertina glaudesnį bendradarbiavimą su Kijevu dėl Ukrainos opozicijos persekiojimo ir buvusios premjerės Julijos Tymošenko kalinimo.
ES reikalauja Ukrainą užkirsti kelią "selektyviam teisingumui" ir reformuoti rinkimų sistemą.
"Manau, kad asociacijos sutartis galbūt bus pasirašyta Vilniuje lapkričio 28 arba 29 dieną", - trečiadienį sakė Lietuvos premjeras A.Butkevičius.