Buvusio savanorio ir saugumiečio Juro Abromavičiaus žūties aplinkybes 1997-aisiais tirianti Seimo laikinoji komisija po vasario 25-ąją vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų žada išklaustyti ir šių laikų politikų versijų.
"Komisija nusprendė kviestis Algirdą Brazauską, Artūrą Paulauską ir kitus politikus, bet mes nusprendėme, kad tai darysime po rinkimų, kad nebūtų politizuojamas šis reikalas", - po trečiadienį vykusio Seimo laikinosios komisijos posėdžio sakė jos pirmininkė Loreta Graužinienė.
Dabartinis socialdemokratų lyderis, tuo metu buvęs Lietuvos prezidentas A.Brazauskas per Šilutės kabelinės televizijos laidą 2006-ųjų pabaigoje prabilo apie savanorių maištininkų 1993 metais rengtą pasikėsinimą į jo gyvybę.
A.Brazauskas leido suprasti žinąs, kad 1993-iųjų Pakaunės miškų karingieji patriotai buvo pasiryžę paleisti devynių gramų švino kulką į šalies vadovą, be to dar svarstė, ar stambaus sudėjimo vyrui nereikės ir antros. Šią informaciją ar perspėjimą, laiku gautą iš buvusio savanorio J.Abromavičiaus, kadenciją baigęs prezidentas sakė tada įvertinęs labai rimtai.
Naujosios sąjungos (socialliberalų) lyderis Artūras Paulauskas nuo 1995 iki 1997-ųjų ,dirbdamas Generalinio prokuroro Vlado Nikitino pavaduotoju, vadovavo darbo grupei, tiriančiai J.Abromavičiaus žūtį, tačiau po kelių savaičių trukusio darbo ir Generaliniu prokuroru tapus Kaziui Pėdnyčiai buvo atleistas iš užimamų pareigų.
Komisija iki šiol yra išklausiusi apie dvi dešimtis liudininkų parodymų, kurių dauguma prieštarauja vienas kitam.
Buvęs VSD pareigūnas ir krašto apsaugos savanoris J.Abromavičius žuvo 1997 metų sausio 31-ąją Kaune, sprogus jo automobiliui. Nusikaltėliai po automobiliu "Volkswagen Passat" buvo pritvirtinę maždaug 500 gramų sprogstamosios medžiagos heksogeno, dar vadinamo jūros mišiniu.
Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad sprogstamąjį įtaisą pagamino ir po J.Abromavičiaus automobiliu pritvirtino asmuo, kuris vėliau atsitiktinai pats susisprogdino.
Generalinei prokuratūrai nutraukus ikiteisminį tyrimą įtariamųjų atžvilgiu, Seime kilo iniciatyvos atlikti parlamentinį.
Saugumo pareigūno žūtį jau kartą be rezultatų tyrė parlamentarai. Tokia laikinoji komisija buvo sudaryta 1997 metais tuomet dešiniųjų dominuojamame Seime.