Pavadinusi tai istoriniu susitarimu, ministerija teigė, kad Izraelio ir Jungtinių Valstijų bendrovių bendrai sukurta sistema gali perimti balistines raketas, sparnuotąsias raketas, orlaivius ir dronus.
Apie tai paskelbta po to, kai rugsėjį Izraelis pasirašė 3,5 mlrd. dolerių (3,21 mlrd. eurų) vertės sandorį – didžiausią kada nors sudarytą šios mažos šalies ginklų sektoriuje – dėl hipergarsinės raketų sistemos „Arrow 3“ pardavimo Vokietijai.
Tolimojo nuotolio sistemą „Arrow 3“ taip pat bendrai kūrė ir gamino Izraelio ir jo didžiausios sąjungininkės JAV bendrovės, o kad pardavimas būtų užbaigtas, jį turėjo patvirtinti Vašingtonas.
Šis sandoris buvo sudarytas Vokietijai vadovaujant siekiui sustiprinti NATO oro gynybą Europoje po praėjusių metų Rusijos invazijos į Ukrainą ir raginant sąjungininkes kartu pirkti atgrasymo sistemas.
Naujoji NATO narė Suomija taip pat netruko paskelbti apie planus įsigyti Izraelio gynybos nuo lėktuvų ir raketų sistemą.
Analitikai teigia, kad vykstantis karas Ukrainoje gali dar labiau padidinti Izraelio ginklų paklausą Europoje.
Suomija tapo 31-ąją NATO nare balandį.
Suomija kartu su kaimynine Švedija praėjusiais metais atsisakė tradicinės karinio neprisijungimo politikos ir dėl Rusijos karo Ukrainoje pateikė paraišką dėl narystės.