Ateityje Izraelis nebepriims atvykėlių iš karinių konfliktų draskomo Darfūro regiono Sudane, pranešė aukštas šalies pareigūnas.
Šis nutarimas bus taikomas tik naujiems pabėgėliams - 500 šalyje jau esančių Darfūro pabėgėlių bus pasilikti dėl „humanitarinių priežasčių“, rašo BBC.
Nutarimas bus taikomas ne tik sudaniečiams, bet visiems Izraelio sieną nelegaliai kertantiems atvykėliams. Tokiu būdu Izraelis siekia sustabdyti migrantų iš Afrikos srautus, kurie į šalį daugiausiai patenka per pietinę Izraelio sieną su Egiptu.
Per kelis pastaruosius metus į Izraelį pateko apie 2 tūkst. 800 nelegalų - beveik visi jie buvo iš Afrikos, 1 tūkst. 160 - iš Sudano.
Šiąnakt šalies pareigūnai sulaikė ir atgal į Egiptą išsiuntė 48 sudaniečius mėginusius kirsti pietinę Izraelio sieną. Egipto užsienio reikalų ministras Ahmedas Aboulas Gheitas teigė, jog sudaniečius šalis atgal priėmė tik „labai spaudžiant humanitarinės priežastims ir toks veiksmas daugiau nebepasikartos“.
Manoma, kad nuo karinių konfliktų 2003 metais pradžios Darfūre žuvo mažiausiai 200 tūkst. žmonių, daugiau nei milijonui teko palikti savo namus.
Kai kurie kritikai teigia, jog Izraelio valstybė, kuri buvo sukurta po žiauraus žydų tautos persekiojimo Antrojo pasaulinio karo metu, yra morališkai įpareigota suteikti prieglobstį visiems panašaus likimo žmonėms, rašo BBC.
Sudano vakaruose esančiame Darfūro regione yra įsikūrusios 4 atskiros etninės grupės - arabų klajokliai ir trys sėsliųjų žemdirbių tautos. Nesutarimai dėl žemės nuosavybės regione vyksta jau seniai, tačiau kruvini konfliktai pasidėjo 2003 metais, kai juodųjų afrikiečių grupuotės pradėjo atakuoti valdžios pastatus - jų tvirtinimu Sudano valdžia prieš juos vykdo priespaudą ir palaiko arabų klajoklius. JAV ir kai kurios žmogaus teisių gynėjų grupės tvirtina, kad Sudane prieš juoduosius Drafūro gyventojus yra vykdomas genocidas.