Izraelis pradėjo iš kalėjimo paleidinėti ir deportuoti pirmuosius aktyvistus, kurie buvo sulaikyti per taip vadinamos „Laisvės flotilės“, plaukusios į Gazos ruožą, šturmą. Pirmieji 120 paleistų aktyvistų buvo autobusais nuvežti į Jordaniją, kur minios juos pasitiko kaip didvyrius. Likę keli šimtai sulaikytų aktyvistų bus deportuoti artimiausiu metu.
Į Jordaniją atvežtieji pirmieji aktyvistai yra kilę daugiausiai iš musulmoniškų šalių, nepalaikančių diplomatinių santykių su Izraeliu: Malaizijos, Indonezijos, Bahreino, Kuveito ir Pakistano. Kalėjime vis dar lieka mažiausiai 30 Didžiosios Britanijos piliečių. Iš viso buvo sulaikyta 670 žmonių.
Per minėtąjį „Laisvės flotilės“ šturmą žuvo mažiausiai 9 į Gazos ruožą plaukė aktyvistai. „Laisvės flotilę“ iš viso sudarė 6 laivai. Izraelio vyriausybė teigia, kad jos kariai tiesiog gynėsi nuo juos puolusių aktyvistų, tačiau patys aktyvistai tai neigia.
Jungtinių Tautų Jūrų teisės chartija teigia, kad laivą tarptautiniuose vandenyse šturmuoti galima tik tokiu atveju, jei jis įtariamas gabenantis ginklus ar masinio naikinimo ginkluotę. Priešingu atveju yra reikalingas šalies, po kurios vėliava tas laivas plaukioja, leidimas. Laivas „Marmari“, kuriame kilo mirtini susirėmimai, priklauso Turkijai ir Izraelis jokio jos leidimo šturmuoti laivą neturėjo. Be to, minėtoji chartija leidžia vykdyti jūrinę blokadą, tačiau ji turi būti proporcinga kylančiai karinei grėsmei. Laivą, bandantį pralaužti blokadą, galima šturmuoti ir naudoti jėgą, jei tai atrodo „būtina ir proporcinga“.
Šis incidentas jau sukėlė milžinišką tarptautinį pasipiktinimą ir reikalavimų Izraeliui panaikinti Gazos ruožo blokadą audrą.
2005 metais iš Gazos ruožo išvedęs savo karius, Izraelis ir toliau kontroliuoja šios teritorijos oro erdvę, teritorinius vandenis ir didžiąją dalį sausumos sienos. 2007 metais blokada buvo smarkiai sugriežtinta ir Jungtinės Tautos skelbia, kad nuo to laiko Gazos ruožas gauna trimis ketvirtadaliais mažesnę humanitarinę pagalbą.
Izraelis ir Egiptas aklinai užvėrė sienas su Gazos ruožu po to, kai valdžią teritorijoje 2007 metais užgrobė teroristinės grupuotės „Hamas“ nariai.