Jis suabejojo, ar „Hamas“ iš tikrųjų taikėsi į civilius gyventojus, ir išsakė mintį, kad tai galėjo būti „netikros vėliavos operacija“.
„Mes nežinome, ar kada nors sužinosime daugiau istorijos“, – sakė 80-metis rokeris ir aktyvistas interviu „Rumble“ tinklalaidėje
Paklaustas, ar „tai, ką „Hamas“ padarė spalio 7 d., galima pateisinti“, jis atsakė: „Na, mes nežinome, ką jie padarė. <..> ,Jie yra visiškai teisiškai ir morališkai įpareigoti priešintis okupacijai nuo 1967 m.“
R. Waterso nurodytas laikotarpis veikiausiai susijęs su Izraelio Gazos Ruožo, Vakarų Kranto ir Golano aukštumų užkariavimu per Šešių dienų karą.
Nors dėl šių teritorijų statuso iki šiol ginčijamasi, visos bendruomenės, į kurias spalio 7 d. taikėsi „Hamas“, patenka į pripažintas Izraelio ribas.
„Pink Floyd“ lyderis teigia nepritariantis civilių aukoms, tačiau abejoja, kad teroristai Izraelyje spalio 7dieną taikėsi į juos: „Tačiau reikalas tas, kad izraeliečiai, išgalvodami istorijas apie kūdikių galvų nukirtimą, išmušė viską iš vėžių. Jie net privertė Jungtinių Valstijų prezidentą, kuris yra bailys, tvirtinti, kad jis matė nuotraukas“.
JAV prezidentas Joe Bidenas kelios dienos po išpuolio paminėjo nukirstų kūdikių galvų nuotraukas – šie komentarai sukėlė diskusijas, kai vėliau jis patikslino, kad matė pranešimus apie nuotraukas, o ne pačias nuotraukas.
Spalio 12 d. leidinys „Jerusalem Post“ patvirtino, kad sudegintų ir nupjautų galvų kūdikių nuotraukos buvo parodytos JAV valstybės sekretoriui Antonijui Blinkenui per vizitą Izraelyje.
Ne pirmas skandalingas pasisakymas
R. Watersas dar pernai metų vasarą savo koncerto metu teisino Rusijos veiksmus Ukrainoje ir karo nusikaltėliu vadino ne Vladimirą Putiną, o JAV prezidentą Joe Bideną. Jis savo poziciją išsakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmonai Olenai skirtame laiške, o vėliau kreipėsi ir į Rusijos prezidentą.