Vakar, ankstyvą balandžio 27 d. rytą, Londone surengta Didžiosios Britanijos princo Williamo vestuvių repeticija. Karališkosios gvardijos ir šalies karinių pajėgų daliniai susirinko miesto centre dar patamsiais, apie antrą valandą, o prašvitus paradu pražygiavo nuo monarchų rezidencijos Buckingemo rūmuose iki Westminsterio abatijos ir atgal.
Vestuvių dieną parade jaunavedžių garbei dalyvaus iki tūkstančio gvardiečių: pėstininkų, karo lakūnų, jūrininkų. Tarp jų bus ir princo Williamo tarnybos draugų.
Karius vakar lydėjo karietos ir Rolls Royce, kuriuo, tikėtina, nuotaka Kate Middlton atvyks į tuoktuvių ceremoniją su savo tėvu.
Stebėtojų teigimu, karinis paradas praėjo sklandžiai, gal kiek aplenkiant grafiką.
Naktį į trečiadienį taip pat lankytojams buvo uždaryta Westminsterio abatija, nes jos patalpas reikia paruošti tuoktuvių apeigoms. Darbo laukia išties daug: pakanka paminėti, kad tarp jūros gėlių ir medelių, kuriais bus papuoštas jaunųjų kelias link altoriaus, garbingiausią vietą užims ten specialiai atgabentas 6 m aukščio angliškasis klevas – aštuoniolikos metų ir sveriantis daugiau nei pusę tonos.
Kol kas didžiausią nerimą amžiaus vestuvių organizatoriams kelia balandžio 29-osios orai, todėl nežinoma, kokiu transportu naudosis jaunavedžiai ir jų artimieji. Sinoptikai ir toliau tvirtina, jog penktadienio rytą Didžiosios Britanijos sostinėje lis.
Karališkųjų tuoktuvių dieną bus imtasi beprecedenčių apsaugos priemonių, tačiau vis tiek būgštaujama, kad 5 tūkst. policijos ir specialiųjų tarnybų pareigūnų tvarkai palaikyti nepakaks. Vien tik Londono centre, tikimasi, susirinks šimtai tūkstančių turistų, kurių gretose teroristams pasislėpti būtų labai paprasta. Todėl pareigūnai jau derasi su tomis ekstremistų grupuotėmis, su kuriomis apskritai įmanoma derėtis, – tai „Musulmonai prieš kryžiaus žygius“ ir „Anglijos gelbėjimo lyga“.
Grėsmę saugumui gali kelti ir islamo fundamentalistai, Šiaurės Airijos nepriklausomybės šalininkai, anarchistai ir šiaip fanatikai. Nors jokių tikslių išankstinių duomenų apie ruošiamą teroro aktą ar užpuolimą, Scotland Yardo patikinimu, neturima, egzistuoja mažiausiai keturios teorinės grėsmės. Pirmoji – musulmonų teroristų išpuolis: savižudis gali susisprogdinti greta karališkosios karietos arba apšaudyti minią. Antroji grėsmė – airiai teroristai, apie save dažniausiai primenantys automobiliuose padėtomis bombomis. Taip pat protesto akciją gali surengti kuri nors jaunųjų anarchistų grupuotė. Tačiau bene labiausiai baiminamasi maniako vienišiaus išpuolio.
Tiesa, princo Williamo ir jo išrinktosios vestuves visas likęs pasaulis, išskyrus 1 900 kviestinių svečių, galės išvysti tik per televiziją. Jaunavedžiai vos keletui akimirkų pasirodys karališkųjų rūmų balkone prieš iškilmingą vakarienę ir puotą. Vienintelis iš tiesų viešas vestuvių momentas bus, jei jaunieji karieta važiuos Londono gatvėmis, – ši galimybė ir kelia didžiausią siaubą britų specialiosioms tarnyboms. Tad vienintelis dalykas, bent kiek apraminsiantis jų nervus, būtų lietingas oras, dėl kurio jauniesiems tektų atsisakyti pasivažinėjimo atvira karieta.
Dėl viso pikto visame mieste budės dešimtys tūkstančių uniformuotų ir civiliais drabužiais vilkinčių policijos (taip pat ir raitosios) pareigūnų, kinologai, snaiperiai. Saugumą užtikrins ir elektronikos prietaisai. Tarp karališkųjų pažų arba karietų važnyčiotojų taip pat turėtų būti persirengęs slaptasis agentas.