Prezidentai maždaug valandą kalbėjosi dalyvaujant ES užsienio reikalų įgaliotinei Catherine Ashton. Susitikimas buvo "konstruktyvus", pareiškė K. Ashton, tačiau konkrečių rezultatų neįvardijo.
Abu politikai esą ją patikino, kad jų šalys ir toliau rems ES tarpininkaujamą dialogą. K. Ešton teigė padrąsinusi T. Nikoličių ir A. Jahjagą "tęsti pastangas, kurios reikalingos tolesniam suartėjimui su ES". K. Ashton prieš abiejų prezidentų susitikimą su kiekvienu jų kalbėjosi atskirai.
T. Nikoličius po susitikimo patvirtino savo šalies poziciją nepripažinti Kosovo nepriklausomybės. Be to, jis pareiškė, kad pokalbiai bus tęsiami su sąlyga, jei 40 000 serbų Kosovo šiaurėje bus suteikta plati autonomija.
Vienas ES diplomatas sakė, kad T. Nikoličiaus ir A. Jahjagos susitikimas turi "didelę simbolinę reikšmę". Serbijos ir Kosovo opozicija pokalbius prieš jiems dar įvykstant aštriai kritikavo.
Serbija ir toliau laiko Kosovą savo provincija ir nesutinka pripažinti jo nepriklausomybės. Abiejų šalių atstovai, tarpininkaujant ES, nuo 2011 metų kovo, be kita ko, derasi dėl sienos ir muitų klausimų, 2012-ųjų gruodį jiems pavyko susitarti dėl kelių bendrų pasienio postų įsteigimo.
Serbijos vyriausybės vadovas Iviča Dačičius ir jo kolega iš Kosovo Hašimas Tačis nuo 2012 metų spalio keturis kartus asmeniškai derėjosi Briuselyje. Vasario 22-ąją įvyks dar vienas jų susitikimas. Abiejose šalyse prezidentai pirmiausiai vykdo reprezentacines užduotis, o politiką formuoja ministrai pirmininkai.
Pažanga normalizuojant santykius tarp Serbijos ir Kosovo yra sąlyga Serbijos deryboms dėl stojimo į ES pradėti. Glaudesnių ryšių su ES siekia ir Priština.