• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukia daugybės šalies gyventojų skambučių su prašymu paaiškinti, ar įvykiai Japonijoje, susiję su problemomis atominėse elektrinėse dėl įvykusios stipraus žemės drebėjimo, neturi įtakos mūsų žmonių sveikatai, ar gyventojai gali gyventi įprastu režimu, leisti vaikus į lauką, ar radiacinis fonas Lietuvoje nėra pakitęs ir pateikia daug kitų jiems susirūpinimą keliančių klausimų.

REKLAMA
REKLAMA

Atsakydami į panašius klausimus, Radiacinės saugos centro specialistai informuoja, kad įvykiai Japonijos atominėse elektrinėse yra lokalaus pobūdžio, šiuos įvykius vertinant pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę INES jie yra priskiriami 4 lygiui iš 7 (avarija Černobylio atominėje elektrinėje 1986 metais buvo priskirta 7 lygiui), t. y. pasekmės dėl jonizuojančiosios spinduliuotės galimos tik aplinkui elektrines gyvenantiems žmonėms, tačiau negali turėti įtakos gretimų valstybių gyventojams.

Tiek Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) avarinės parengties centro, tiek Europos Komisijos Civilinės saugos Monitoringo ir informacijos centro bei pačios Japonijos Branduolinės ir pramoninės saugos agentūros (NISA) oficialiuose pranešimuose pateikiama informacija tik apie techninius sutrikimus reaktoriuose, tačiau apie radioaktyviųjų medžiagų išmetimus į aplinką nėra pranešama.

REKLAMA

Jeigu tokie išmetimai ir būtų ateinančiomis dienomis dėl susidariusių techninių nesklandumų Fukushima Daiichi ir Fukushima Daini atominėse elektrinėse, šie išmetimai galėtų paveikti gyventojus tik lokaliai, tikimybė, kad radioaktyvios medžiagos galėtų su atmosferos pernaša pasiekti Lietuvą, yra labai maža, praktiškai tokia tikimybė eliminuojama. Atsižvelgiant į šiuo metu vyraujančią vėjo kryptį Japonijoje, patekę į aplinką radioaktyviosios medžiagos būtų nešamos Ramiojo vandenyno link, artimiausias žemynas – Pietų Amerika. Kol šios medžiagos pasiektų mūsų šalies teritoriją (jeigu ir pasiektų), praeitų daug laiko bei dėl sklaidos atmosferoje radioaktyvioji tarša labai sumažėtų, praktiškai iki neišmatuojamų dydžių.

REKLAMA
REKLAMA

Be Radiacinės saugos centro specialistų budėjimo režimu dirba bei situaciją stebi ir kitos Lietuvos valstybės institucijos – Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Ministro Pirmininko tarnybos krizių valdymo skyrius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai.

Sutankintu režimu matuojamas gamtinis jonizuojančiosios spinduliuotės fonas, stebimi tokių pat matavimų duomenis Europos šalių tinkle EURDEP.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiekviena naujai gauta informacija apie įvykius Japonijos atominėse elektrinėse yra analizuojama, vertinama radiacinės saugos požiūriu.

Turime gyventojus nuraminti, kad šiuo metu jokios grėsmės jų sveikatai nėra, jokių pokyčių matuojant gamtinį jonizuojančiosios spinduliuotės foną nestebima. Gyventojai gali ramiai gyventi įprastu ritmu. Apie bet kurią pasikeitusią situaciją gyventojus informuosime nuolat. Būtina pabrėžti, kad bus atlikti visi būtini veiksmai užtikrinant visuomenės sveikatą nuo galimo jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus.

Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis telefonais: (370) 69810328, (370) 69829611 ir (370) 69883314, bei darbo dienomis telefonu Vilniuje 8 52 36 19 36.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų