Remiantis užimtumo tarnybos duomenimis, vertinant atlyginimų vidurkį, šiuo metu didžiausias atlyginimas siūlomas programinės įrangos inžinieriams. Po jų seka stogdengiai skarda ir kompiuterių sistemų administratoriai.
Geriausiai apmokamos vadovaujančios pozicijos
CV-Online marketingo vadovė Rita Karavaitienė pastebi, kad jų turimais duomenimis įmonės didžiausius atlyginimus siūlo aukščiausio lygio vadovams.
„Paskui seka IT, finansai. Tačiau labai priklauso nuo to, kokio dydžio įmonė, kokias pareigas užima, kiek patirties yra sukaupęs.
Suvedus į pavyzdinį vidurkį, kas uždirba daugiausiai, tai yra žmogus, gyvenantis Vilniuje, vyras, apie 40 metų, dirbantis didelėje tarptautinėje kompanijoje, užimantis vadovaujančias pareigas ir turintis aukštąjį išsilavinimą“, – pastebi R. Karavaitienė.
Geras atlyginimas ir po profesinio mokslo
Specialistė pastebi, kad norint gauti gerą atlyginimą, tikrai nebūtina turėti aukštojo mokslo diplomo. Pasak jos, baigus paklausią specialybę profesinėje mokykloje taip pat galima užsitikrinti gerą atlyginimą.
„Labai paklausios ir gerai apmokamos specialybės yra gamyboje esančios pozicijos. Pavyzdžiui, remontininkas, šaltkalvis, staklių operatorius, suvirintojas, elektrikas, statybininkas. Žinoma, pačių statybininkų veiklos sritys yra labai plačios, jos skyla į daug dalių, nes reikia ir mūrininkų, ir apdailininkų, ir stogdengių, ir t.t.
Bet imant grubiai, populiariausios sritys, ką ruošia profesinės mokyklos, yra gamyba, statyba ir remontas. Pasirinkus mokslus šiose srityse tikrai nebus keblu susirasti darbą“, – pastebi R. Karavaitienė.
Pasak specialistės, tik baigus profesinę mokyklą nereikėtų tikėtis itin didelio atlyginimo, nes įmonės visada vertina ir turimą darbo patirtį.
„Apskritai nėra tokios srities, kur iš karto baigus mokslus gautum labai didelį atlyginimą. Užimant savo specialybės poziciją, normalūs atlyginimai prasideda, kai yra maždaug 2-5 metų darbinė patirtis. Sakykime, statybose tik baigęs mokslus apdailininkas, turintis patirtį iki 1 metų, „į rankas“ vidutiniškai gauna apie 750 eurų“, – pastebi R. Karavaitienė.
Darbo rinkoje staigių pokyčių nematyti
Pasak R. Karavaitienė, nėra numatoma, kad darbo rinkoje įvyktų staigūs pokyčiai. Tiesa, kaip pastebi specialistė, jei kankina dvejonės, kokią profesiją pasirinkti, svarbu prisiminti tas sritis, kurios tenkina elementarius visuomenės poreikius ir kurių visada reikės.
„Darbo rinka ateityje tikrai nenustebins. Darbai, susiję su technologijomis, bus paklausūs dar ilgus metus ir prognozių, kad prasiveržtų kokia nors kita sfera, nėra.
Nereikia pamiršti, kad visada reikės darbuotojų, kurie tenkins elementarius poreikius, kad turėtume maisto, turėtume namus, galėtume keliauti, reikės ir medicinos.
Kalbant apie mediciną, ši pandemija parodė, kad labai reikia virusologų, tai gali šios srities specialistų prireikti“, – pažymi specialistė.