• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Harvardo universitete ketvirtadienį, spalio 1 dieną, įvyko 19-oji Antinobelio premijų (The Ig Nobel Prize) teikimo ceremonija.

REKLAMA
REKLAMA

Renginio metu apdovanojimai įteikiami už išradimus, kurie "iš pradžių sukelia juoką, bet vėliau priverčia susimąstyti".

REKLAMA

Taigi už abejotinos reikšmės sveikatos apsaugos srities išradimą premija įteikta Ilinojaus universiteto mokslininkams, vadovaujamiems Elenos Bodnar. Ši tyrėjų grupė sukūrė moterišką liemenėlę, kurią, esant reikalui, galima transformuoti į dujokaukę. Išradimo vertę dar labiau padidina tai, kad iš vienos liemenėlės galima padaryti net dvi dujokaukes.

REKLAMA
REKLAMA


Antinobelio literatūros premija įteikta Airijos policininkams už tai, kad jie išrašė 50 baudų iš Lenkijos atvykusiems kelių eismo taisyklių pažeidėjams. Įdomu tai, kad visos 50 baudų buvo išrašytos tam pačiam asmeniui vardu Prawo Jazdy, kas išvertus iš lenkų kalbos reiškia "vairuotojo pažymėjimas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Šveicarijos Berno universiteto patologoanatomui Stephanui Bolligeriui Antinobelio premija buvo įteiktą už tyrimą, įrodžiusį, kad kilus muštynėms bare tuščias alaus butelis efektyvesnis už pilną. Kaip aiškina Bolligeris, alaus pilnas butelis greičiau sudūžta, tuo tarpu tuščia tara yra tvirtesnė ir turi didesnę smogiamąją galią.

REKLAMA

Už ypatingus pasiekimus matematikos srityje Antinobelio premija įteikta Zimbabvės centrinio banko pirmininkui Gideonui Gono. Jis į apyvartą įvedė banknotus, kurių vertė nuo 1 Zimbabvės cento iki 100 trilijonų vietinių dolerių, tokiu būdu suteikdamas vietos gyventojams unikalią galimybę tobulinti savo matematinius įgūdžius.

REKLAMA


Tarp laureatų minimas ir Donaldas Ungeris iš Kalifornijos, įrodęs, kad pirštų sąnarių traškinimas nesukelia artrito. Siekdamas įrodyti savo hipotezę amerikietis 60 metų traškino kairiosios rankos pirštų sąnarius, tuo tarpu dešiniosios rankos pirštų nelietė.

Atitinkamose nominacijose premijos taip pat buvo įteiktos fermerei, nustačiusiai, kad karvė duoda daugiau pieno, jeigu ji turi vardą, bei Meksikos mokslininkai, atradę būdą, kaip iš tekilos pagaminti deimantus. Organizatorių dėmesio sulaukė ir Islandijos bankų, bankrutavusių krizės metu, vadovai, ir mokslininkai, paaiškinę, kodėl nėščios moterys neapvirsta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų