Remigijus RAINYS
Kauno rajono apylinkės teismas leido mėnesiui suimti Kęstutį Kavaliauską (23 m.), kuris įtariamas savo tėvo Algirdo Kavaliausko (51 m.) nužudymu sausio pradžioje. Suimtasis atkakliai tebetvirtina, kad tėvo jis nežudė, o tik rado nebegyvą ir pranešė policijai.
Sumuštas A. Kavaliauskas su kirstine žaizda kaktoje aptiktas lovoje, savo namuose, Neveronių gyvenvietėje (Kauno r.). Teismo medicinos ekspertas nustatė, kad vyriškio mirtis buvo smurtinė –kraujas išsiliejo į smegenis. Naktį kaimynai girdėjo barnius A. Kavaliausko bute ir prieš tai matė ten užeinantį sūnų. Apklausiamas policijoje A. Kavaliauskas painiojosi pasakodamas, kaip ir kodėl atsidūrė tėvo bute, o vėliau teigė, kad 2 kartus užėjęs pas tėvą matė jį sumuštą, tačiau greitosios pagalbos nekvietė, nes tėvas pats neleido to daryti. Teismas nusprendė, jog, būdamas laisvėje, įtariamasis gali trukdyti tyrimui, todėl nutarė jį suimti.
Tarano pravardę turintis Kęstutis Kavaliauskas dar 2003 metais buvo nuteistas už žmogžudystę aukščiausia nepilnamečiams skiriama bausme: Klaipėdos apygardos teismas 10 metų jį pasiuntė į pataisos namus. Griežta bausmė buvo skirta ir jo bendrininkui kauniečiui Dariui Pušui (26 m.). Jaunuoliai buvo nubausti už tai, kad 2001 metų vasaros naktį Palangoje, netoli „Pušyno“ poilsio namų, apiplėšė iš koncerto grįžtantį 28 metų poilsiautoją. Suspardytas, kumščiais ir lazda sumuštas nukentėjėlis po savaitės mirė ligoninėje taip ir neatgavęs sąmonės. Užpuolikai iš aukos atėmė auksinį žiedą. Po kelių parų ta pati porelė po išgertuvių kavinėje dviese užpuolė ir žiauriai sumušė darbo į kurortą ieškoti atvykusį aštuoniolikametį kaunietį. Plėšikai atėmė mobiliojo ryšio telefoną, laikrodį ir 50 litų. Jau kitą dieną A. Kavaliauskas įkliuvo, kai bandė apiplėšti ledų pardavėją. Policija jį sulaikė su daiktiniais kaltės įrodymais – 4 porcijomis ledų bei dėžute su pinigais.
Pataisos namuose Kęstutis vedė ir 2007-ųjų gale buvo išleistas į laisvę lygtinai. Jis su žmona apsigyveno atskirai nuo tėvo ir iki pat sulaikymo dirbo.
Kažkada tolimųjų reisų vairuotoju dirbęs Algirdas Kavaliauskas pastaruoju metu nuolatinio darbo neturėjo. Po žmonos mirties vyriškis gyveno vienas. Vėliau buvo susiradęs sugyventinę, tačiau su ja išsiskyrė. Be sūnaus, vairuotojas turėjo ir dukrą, kuri jau sukūrusi savo šeimą ir taip pat gyvena atskirai. A. Kavaliausko kaimynai tikino, kad sūnus su tėvu dažnai konfliktuodavo dėl turto ir pinigų. Esą Kęstutis reikalavo, kad tėvas jam perrašytų dalį savo dviejų kambarių buto, ir kartais iš neblaivaus Algirdo jėga atimdavo pinigus. A. Kavaliauskas buvo mėgstamas kaimynų dėl savo darbštumo ir geros širdies. Pastaruoju metu jis savanoriškai globojo tame pačiame name gyvenančią kaimynę, kuriai nupirkdavo maisto produktų ir padėdavo spręsti buitines problemas. Vyriškis nevengė taurelės, tačiau išgėręs prie kaimynų nesikabinėdavo. Dar vaikystėje savo sūnų Kęstutį vertęs mokytis Rytų kovos menų bei dažnai jį mušdavęs, pastaraisiais metais A. Kavaliauskas pats nuo jo kentėdavo.