Žmonės, kurie dirba daug pastangų reikalaujančius darbus ir turi mažai laisvės savarankiškai priimti sprendimus, susiduria su 23 procentais didesne rizika patirti širdies smūgį nei jų kolegos, darbe patiriantys mažiau įtampos.
Buvo atliktas tyrimas su 200 tūkst. žmonių iš septynių Europos valstybių. Jo metu nustatyta, kad apie 3,4 procentai širdies smūgio rizikos gali būti susieta su įtampa darbe. Tačiau tai nėra didžiausias veiksnys, lemiantis širdies negalavimus. Net 36 procentai širdies smūgio rizikos yra susiję su rūkymu, o 12 proc. su fizinio aktyvumo trūkumu, rašo abc.net.au.
Tyrimo metu buvo analizuojami asmenys, kurie darbe patyrė įtampa, tačiau anksčiau nebuvo nukentėję nuo infarkto. Tyrimo dalyviai pildė anketą ir atsakinėjo į klausimus apie jiems keliamus reikalavimus darbe, darbo krūvį, laiko trūkumą ir galimybes laisvai priimti sprendimus.
„Mūsų tyrimo rezultatai atskleidžia, kad įtampa darbe yra susijusi su nedidele, bet pastoviai padidėjusia rizika patirti širdies negalavimus, pavyzdžiui, širdies smūgį“, – tvirtina mokslininkas Mika Kivimaki.
Medikas Peteris Weissebergas sako, kad tyrimo rezultatai patvirtina, jog darbe patiriamas stresas ir per mažai laisvės pakeisti esamą situaciją gali padidinti širdies ligų vystymąsi.
„Įtampos darbe ne visada galime išvengti, tačiau yra svarbu tai, kaip su patiriamu stresu bandoma susidoroti. Rūkymas tikrai nėra gera išeitis jūsų širdžiai. Tinkama mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir susilaikymas nuo rūkymo gali padėti sumažinti ligų riziką, kurią sukelia stresas darbe“, – tvirtina P. Weissbergas.