Sunerimusi dėl šalyje augančio nusikalstamumo, Italijos Vyriausybė pranešė griežtinsianti imigracijos į šalį procedūras ir net įvesianti tam tikrus apribojimus Šengeno erdvėje, skelbia „EU Observer“.
„Italijos piliečiai nenori, kad Silvio Berlusconio Vyriausybė griebtųsi rasistinio bei ksenofobinio elgesio, ko ji niekada ir nedarys. Tačiau savo balsais jie išreiškė norą, kad būtų imtasi griežtų priemonių“ – kalbėjo Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattinis.
Be to, ministras užsiminė ir apie norą papildyti 1985 metais pasirašytus laisvo judėjimo ES viduje susitarimus. Tokiu atveju būtų ribojamas laisvas judėjimas ir įvedami tam tikri apribojimai, kaip tarkime reikalingų pajamų minimumas ES piliečiui, siekiančiam Italijoje apsistoti ilgiau nei 3 mėnesius.
Kitas S. Berlusconio Vyriausybės ministras Roberto Maronis, atstovaujantis radikaliajai „Šiaurės lygai“, jau pateikė įstatymų projektą, kuriuo numatoma, jog nelegali imigracija į šalį užtrauktų pažeidėjui baudžiamąją atsakomybę. Už tokį pažeidimą tokiu atveju būtų galima bausti net iki 4 metų įkalinimu. Be to, vidaus reikalų ministro pareigas einantis R. Maronis siekia sustabdyti Italijos įsipareigojimų, kuriuos ji prisiėmė pagal Šengeno susitarimą, vykdymą. Tai reikštų, kad Šengeno zonos viduje vėl iškyla nacionalinių valstybių sienų barjerai.
Tokius sprendimus Italijos Vyriausybė siekia priimti norėdama sustabdyti milžinišką imigraciją iš Rumunijos. Šiuo metu Italijoje jau gyvena 550 tūkst. rumunų. Būtent šie imigrantai dažniausiai laikomi kaltais dėl sparčiai augančio nusikalstamumo.