Visi žinome, kad šeima – svarbiausia visuomenės ląstelė.
Rotschildų šeima
Tai – viena įtakingiausių šeimų pasaulyje, kuri valdo beveik visą tarptautinę bankų sistemą. Rotschildų šeimos nariai kilę iš vokiečių žydų. Šiandien jie ne tik valdo pasaulio finansus, bet ir dalyvauja Austrijos bei Didžiosios Britanijos valstybių valdyme. Rotschildų pavardė tapo žinoma dar XVIII a. pabaigoje, kai Mayeris Amschelas Rothschildas savo verslo finansus nusprendė laikyti tik šeimos narių rankose.
Kad informacija apie šeimos pasiekimus ir turimą turtą nepatektų į viešąją erdvę, Mayeris Rothschildas ėmėsi skrupulingų atsargumo priemonių: šeimos nariai tuokėsi tarpusavyje, o jų santuokos buvo kruopščiai apgalvojamos. 1811 m. Nathanas Mayeris Rothschildas Londone įkūrė finansinius reikalus tvarkančią įmonę, kuri sėkmingai veikia iki šiol. 1818 m. ji suteikė 5 mln. svarų sterlingų dydžio paskolą tuometei Prūsijos valdžiai. Tokių paskolų teikimas iki šiol yra svarbiausia Rotschildų šeimos bankų paslauga.
Rockefellerių šeima
Rockefellerių šeimos vardas pasaulyje žinomas ne mažiau nei Rotschildų. Įdomu tai, kad Rockefelleriai, kaip ir Rotschildai, kilę iš Vokietijos. Manoma, kad šiandien pasaulyje yra apie 190 žmonių šia pavarde. Rockefellerių šeimos vardą išgarsino Johnas D.Rockefelleris, kuris tapo pirmuoju Amerikos milijardieriumi. 1870 m. jis įsigijo naftą tiekiančią bendrovę, kuri jau 1880 m. kontroliavo net 95 proc. visos naftos produkcijos Amerikoje. Rockefellerių šeimos turtų vertė iki šiol nežinoma, bet manoma, kad tai – viena turtingiausių pasaulio šeimų. Spėjama, kad šeima valdo apie 600 mlrd. JAV dolerių dydžio turtą. Finansus prižiūri tik Rockefellerių šeimos vyrai. Moterims į juos kištis griežtai draudžiama. Itin daug dėmesio šeimos nariai skiria labdarai medicinos, švietimo, dailės ir kitose srityse, istorinių vertybių saugojimui.
Capetianų šeima
Capetianų dinastija – pati didžiausia karališkoji šeima Europoje. Iš jos kilę ir Ispanijos karalius Juanas Carlosas, ir Liuksemburgo kunigaikštis Henris. Per ilgą laiką Capetianų dinastijos atstovai pasklido po visą Europą. Ši dinastija išaugino daugiausia karalių. Ji garsėjo kraujomaiša tarp šeimos narių. Nors jau praėjo daug metų nuo to laiko, kai Capetianų dinastijos atstovai valdė didžiąją Europos dalį, kai kurias valstybes (Ispaniją, Liuksemburgą) jie valdo iki šiol. Dabar šeimai vadovauja kunigaikštis Louisas Alfonsas.
Medici šeima
Medici šeima galingiausia ir įtakingiausia buvo XIII–XVII a. Iš šios šeimos yra kilę trys popiežiai (Leo X, Clement VII ir Leo XI), daugybė Florencijos regiono vadovų ir paskutinieji Prancūzijos bei Anglijos karaliai. Kaip ir kitų šeimų, taip ir Medici šeimos, nariai valdė miestą, kuriame gyveno. Jų dėka Florencijoje buvo ypač vertinama dailė ir humanizmas.
Medici bankas Europoje tuo metu buvo vienas patikimiausių ir labiausiai vertinamų.
Khanų šeima
Khanų šeimos nariai įkūrė ir valdė didžiausią istorijoje imperiją – Mongolų imperiją. Jos įkūrėjas Genghis Khanas subūrė daugybę vietinių Azijos genčių ir tapo jų vadovu. Imperijos teritoriją jis išplėtė invazijomis į kitų imperijų bei dinastijų valdas. Prieš mirtį savo valdas jis padalijo į kelias dalis ir paliko sūnums bei anūkams. G.Khanas mirė 1227 m. ir buvo palaidotas niekaip nepažymėtame kape, kurio vieta taip pat nežinoma. Jo palikuonys toliau plėtė valdas, o ilgainiui įkūrė tokias valstybes kaip Kinija, Korėja, Kaukazas, Centrinės Azijos šalis, kai kurias Rytų Europos bei Viduriniųjų Rytų valstybes.
Nehru-Gandžių šeima
Nehru-Gandžių šeima yra įtakingiausia formuojant Indijos politiką nuo pat šalies nepriklausomybės pradžios. Net trys šios šeimos nariai (Panditas Jawaharlalas Nehru, jo duktė Indira Gandhi ir jos sūnus Rajivas Gandhis) buvo Indijos ministrai pirmininkai. Du iš jų buvo nužudyti. Šiandien Nehru-Gandžių šeimos nariai taip pat aktyviai dalyvauja šalies politikoje.
Romanovų šeima
Romanovų dinastija Rusiją valdė nuo 1613 m. iki 1917 m. vasario revoliucijos. 1613 m. caru tapęs Michailas Romanovas buvo pirmasis šios dinastijos Rusijos valdovas. Žymiausiu dinastijos atstovu laikomas Petras I, kurio valdymas žymi imperialistinės Rusijos epochos pradžią. Jis gebėjo šalyje pritaikyti Vakarų šalių idėjas ir skleisti jų kultūrą, modernizuoti šalį. Sostinę iš Maskvos Petras I perkėlė į Sankt Peterburgą. Jekaterinos II valdymo metu buvo numalšintas Pugačiovo sukilimas, o Aleksandras I atrėmė Napoleono Bonaparto puolimą. Paskutinis Romanovų caras Nikolajus II valdžios neteko1917 m. kovą, o 1918 m. liepos 16 d. kartu su žmona, sūnumi ir keturiomis dukterimis buvo sušaudyti. Visa Romanovų šeima XX a. pabaigoje buvo paskelbti Rusijos stačiatikių šventaisiais.
Parengta pagal listverse.com