„Dėmesio! Šįryt (vasario 3 d. – aut. past.) apie 8.25 val. į mano butą Vilniuje, 95 % mano nuomone, laužėsi vagys, apsimetę policijos pareigūnais. Tokie nusikaltėliai turi butų savininkų asmeninę informaciją (vardas, pavardė, telefonų numeriai).
Vienas improvizuoja reikalavimus prie durų įleisti dėl neva kažkokių priežasčių arba grasina tuoj pat kviesti gaisrinę tarnybą išlaužti duris, mini kitų asmenų vardus, pavardes (atseit nuomininkų) – t. y. sudaro iliuziją apie neva kažkokią tikslinę policijos operaciją, teiraujasi, kas gyvena ir t. t.
Neduokite jokios informacijos apie save, butą, asmenis ir t. t. – iškart skambinkite tel. 112 ir praneškite tikrajai policijai! Apie policijos darbo kokybę šįkart neminėsiu, bet geriau nei nieko. Įspėkite namiškius jokiu būdu neįleisti į namus nusikaltėlių – kviesti tikrą policiją!
Šitie po mano žodžių iškart movė iš namo laiptinės. Mano kaimynai prieš keletą dienų susidūrė su panašiais skambučiais iš aferistų – viską fiksuokite informuokite, gal pavyks tuos nusikaltėlius išaiškinti. Raginu pasidalinti šia informacija kuo plačiau“, – skelbė socialiniame tinkle vyras.
Pasireiravus vilniečio, paaiškėjo, kad viskas įvyko Žirmūnų mikrorajone:
„Namas yra šalia „Lidl“ parduotuvės. Labai puiki strategiškai vieta sėdėti „Lidl“ mašinų aikštelėje ir stebėti namą priešais. Matyti beveik visi virtuvių langai (šviesa), visos laiptinės, žmonių išėjimo į darbus, ir atvirkščiai, laikas – idealu vagiams ir plėšikams.“
Nepavyko išsiaiškinti
Rolandas taip pat pridūrė, kad vis laukia oficialaus atsakymo iš policijos, ar tai iš tiesų galėjo būti tikrieji pareigūnai, o galbūt jis yra teisus, kad tai – nusikaltėliai.
Pasiteiravus, ar pavyko sulaukti žinios, kas iš tiesų brovėsi į butą, kuriame gyvena vyro motina, pašnekovas teigė, kad kol kas žinios nepavyko sulaukti.
„Policija iki šio ryto man nieko neatsakė, neskambino, nesikreipė dėl kai kurių įvykio detalių, nors ne viską per 112 centrą jiems pasakiau. Bet jiems ir neįdomu.
Esu labai nusivylęs pareigūnų darbo atžvilgiu – tai ne vienetinis abejingumo atvejis iš jų pusės. Aš žinau, kad jie labai užimti, tačiau kada buvo kitaip? Pavyzdžiui, manęs mama klausia (ji tame bute gyvena): „Vaikeli, tai čia buvo banditai ar policija?“ Ir neturiu atsakymo jai.
Jei tai buvo pareigūnai, tai turiu pretenzijų prastai darbo kokybei, jei nusikaltėliai – kaip galima tylėti ir nesupažindinti su tokia informacija bent tiesiogiai nukentėjusios, šiuo atveju tik moraliai? O jei būtų užmušę mano mamą, tai kaip? Esu buvęs pareigūnas ir žinau, ką sakau“, – sakė jis.
Įvyko nesusipratimas
Susisiekus su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, paaiškėjo ir tikroji tiesa, kas iš tiesų vyko minimoje vilniečio situacijoje.
„Pareigūnams ši situacija žinoma, nes ten dirbo policijos pareigūnai, kurie vykdė savo funkcijas. Plačiau komentuoti įvykio aplinkybių negalime (apie detales informacija gali būti teikiama tik asmenims, kurie tiesiogiai susiję su tyrimu ar jų teisėtiems atstovams).
Savininkas visada gali oficialiai kreiptis į policijos įstaigą dėl informacijos, kuri jam bus suteikta. Bendrasis pagalbos centras yra atskira institucija, nepavaldi policijai“, – teigė Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.
Pasireiravus, ar pasitaiko atvejų, kuomet nusikaltimą atliekantys asmenys apsimeta policijos pareigūnais, T. Bražėnas įspėjo, kad dažniau yra registruojami sukčiavimo atvejai, kada skambina pareigūnais prisistatantys asmenys ir bando išvilioti pinigus.
„Informacijos apie tokių telefoninių sukčių skambučius pareigūnai gauna nemažai.
Jeigu į jūsų duris paskambina asmenys ir prisistatė policijos pareigūnais žinokite, kad pagrindiniai atributai identifikuojantys policijos pareigūną yra – tarnybinė uniforma ir tarnybinis pažymėjimas, kurio paprašius jis turi būti pateikiamas.“