1. Venkite dirbtinių saulės vonių
Netikėkite mitais, jog soliariumai nekenkia odai ir juose lankytis sveika. „Jie spinduliuoja netinkamus ultravioletinius spindulius, kuriuose nėra vitamino D ir taip riziką susirgti odos vėžiu padidina iki 75%“, - teigė gydytojas Nickas Lowe.
2. Naudokite tinkamą apsauginį kremą
Nepasitikėkite vien tik ant produkto pakuotės nurodomu apsaugos nuo saulės faktoriumi (SPF). Atkreipkite dėmesį, ar ant etiketės yra žodžiai „plataus spektro“ arba ultravioletinių spindulių logotipas kartu su žodžiu „aukštas“.
Rinkite kremą, kurio SPF yra 30. „Pastarasis praleidžia 97% UVB spindulių. Didesnio apsauginio faktoriaus kremai gali neužtikrinti saugumo ir tapti keistos konsistencijos. Be to, gali būti, kad kremą, kuris po kurio laiko palieka keistas žymes ant jūsų kūno, paprasčiausiai nuplausite ir pamiršite vėl užsitepti. Patariama apsaugines priemones nuo saulės spinduli iš naujo užtepti kas dvi valandas Jei turite natūraliai tamsesnę odą, puikiai savo darbą atliks ir apsauginis kremas, kurios SPF tik 15.
3. Saulėje nebūkite per ilgai
Kai nebegali daugiau gaminti melanino, dar kitaip žinomo kaip odos atspalvio pigmento, oda pasiekia savo įdegio ribą, tad likusį laiką prie baseino kaitintis tiesiog neapsimoka. „Kiekvieno žmogaus kaitinimosi saulėje laikas skirtingas, tačiau šviesios odos savininkams degintis užtenka 2-3 valandas ar net mažiau“, - teigė gydytojas. Saulėje išbuvus ilgiau, atsiranda rizika odą pažeisti ultravioletiniais spinduliais.
4. Ieškokite pavėsio
„Pertraukėlių darymas deginimosi metu sumažina ultravioletinių spindulių intensyvumą bei šansus, jog nudegsite. Tai taip pat padės įdegiui ilgiau išlikti ir nenublukti“, - teigė Frank Schwanke.
5. Įdegį skatinančius kremus pakeiskite papildais
Odos priežiūros specialistas Marko Lensas sakė, kad įdegį skatinantys kremai yra visiška nesąmonė. „Niekas, kuo tepate odą, negali pagerinti melanino gamybos, tačiau kasdien suvartojami 25 g beta karotino papildų tai padaryti tikrai gali. Nereiškia, kad apsauginį kremą nuo saulės galite pamiršti, tačiau tai padidins natūralią odos apsaugą kovoje su ultravioletiniais spinduliai“, - teigė jis.
6. Valgykite tinkamą maistą
Kai kurie produktai padidina likopeno, natūralau odos SPF, kiekį. Šis antioksidantas randamas pomidoruose ir kituose raudonuose bei oranžiniuose vaisiuose ir daržovėse, o gausus jų vartojimas apsaugą nuo saulės padidina įspūdingais 33%. Labiausiai tam tinka pomidorų pasta.
„Esu antioksidantų, vadinamų polifenoliais, gerbėja. Geras to pavyzdys – žalia arbata, kurią geriausia gurkšnoti po sušių ragavimo“, - sakė dermatologė Samantha Bunting.
Juodame šokolade yra gausu flavanoidų, padedančių odai greičiau išsigydyti nudegimus, o kofeinas, manoma, sumažina riziką susirgti odos vėžiu. „Prieš popietė paplūdimyje išgerkite espresso kavos“, - patarė ji.
7. Netikras įdegis
Atminkite, kad dirbtinis įdegis tikrai negarantuoja apsaugos nuo saulės, tačiau jis gali padėti išventi prieš atostogas atsiradusios paniko, kai paplūdimyje nenorėsite atrodyti lyg baltas sūris. Prieš apsirengiant bikinį, pamaloninkite save purškiamu įdegiu ir draugų kompanijoje jausitės geriau, be to, nereikės ilgą laiką kaisti saulėje ir nebijosite nudegti.