Kol Lietuvoje bus pasiektas nuosmukio „dugnas“ ir ekonomika pradės atsigauti, vis daugiau darbingo amžiaus žmonių pagalvoja apie galimybę padirbėti užsienyje.
„Balsas.lt savaitė“ pasiteiravo įdarbinimo bendrovių užsienyje atstovų, ar Lietuvos gyventojai intensyviau bando įsidarbinti užsienio valstybėse. Ar tik mitas tai, kad kyla nauja emigracijos banga?
Važiuoja, nes Lietuvoje nėra darbo
Kaune veikiančios bendrovės „Baltnora“ atstovai situaciją darbo rinkoje ir tai, kodėl daugiau žmonių panoro išvažiuoti padirbėti į užsienį, komentuoja taip: „Pastebėjome, kad šiais metais mokslus baigę jauni specialistai taip pat aktyviau ieškosi bet kokio darbo užsienyje. Galima tik daryti prielaidą, kad to priežastis – nepalanki situacija Lietuvos darbo rinkoje. Viena pagrindinių noro dirbti užsienyje priežasčių – siekis užsidirbti (planuojama užsidirbti daugiau, nei per tą patį laikotarpį Lietuvoje)“, - tvirtina bendrovės darbuotojai.
Planuoja išvažiuoti 1-1,5 metų laikotarpiui
Vilniuje įsikūrusios bendrovės „Persorenta“ direktorės Loretos Skulskienės įsitikinimu, dėl Lietuvos darbo rinkos nuosmukio (įmonių bankrotai, restruktūrizacija, etatų mažinimas) daugelis jaunų ir net vyresnių žmonių ryžtasi ieškoti darbo ne Lietuvoje. „Ekonomikos nuosmukis labai įtakojo nedarbo augimą visame pasaulyje. Dėl to smarkiai padaugėjo žmonių, norinčių išvykti padirbėti į užsienį“, - tvirtina L. Skulskienė. Pašnekovės teigimu, padidėjęs susidomėjimas užsienio darbo rinka gali tęstis 1-1,5 metų. „Tačiau gali atsitikti ir taip, kad laikinai išvažiavę padirbėti žmonės per tuos 1-1,5 metų spės susikurti materialinę gerovę ir nenorės grįžti į Lietuvą dėl nežinios, kas jų laukia – ar ras darbą, ar gaus pakankamą atlyginimą“, - sako L. Skulskienė.
Artimiausiu metu – jokių gerų prognozių
Nors analitikai po truputėlį pradeda kalbėti, kad pastebimi pirmieji ekonomikos atsigavimo ženklai, tačiau eiliniai šalies gyventojai tuo mažai tiki. Tie, kas neteko darbo ar turi daugiatūkstantines būsto paskolas, planuoja išvykti ir dirbti užsienyje bent jau iki tol, kol situacija Lietuvoje pagerės. Abiejų kalbintų bendrovių atstovai patikino, kad ieškantieji darbo važiuoja dirbti į užsienį tik dėl to, kad Lietuvoje šiuo metu paprasčiausiai nėra darbo, arba prispausti įsipareigojimų bankams. Taip pat nurodo panašų laikotarpį, kiek tokia situacija gali trukti – apie 1-1,5 metų.