Britų policija pirmadienio vakare "išvalė" protesto stovyklą Londono Parlamento aikštėje.
Scotland Yardo pareigūnai "valyti" aikštės ėmėsi apie pusę aštuntos vakaro, pradėjusi nuo palapinių ir asmeninių daiktų, kuriuos krovė į specialiai šiam tikslui atgabentus sunkvežimius. Anot policininkų, jie nesusidūrė su pasipriešinimu. Policijos pareigūnams talkininkavo Westminsterio miesto tarybos "Švarių gatvių" grupės.
"Democracy Village" pavadinimu žinoma protestuotojų stovyklavietė aikštėje išaugo dar 2010 metų gegužės mėnesį, siekiant išreikšti protestą prieš daugelį socialinių ir kitokių problemų, įskaitant karinius veiksmus Afganistane.
Anksčiau pašalinti stovyklą, kuri buvo tarsi gyvas priekaištas įstatymų kūrėjams, kliudė teisiniai dalykai, tačiau dabar, kai įsigaliojo Policijos reformos ir socialinės atsakomybės bilis, draudžiantis įrengti stovyklas kai kuriose pagrindinėse miesto aikštėje, kliūčių iškeldinti protestuotojus nebeliko.
Vienas valdžios atstovų, Colinas Barrowas, aiškino, esą "jau per ilgai vietos gyventojai ir turistai neturėjo galimybės pasidžiaugti skveru." Anot jo, tai esanti tikra tragedija ir "kuo anksčiau visuomenė galės naudotis istorine vieta, tuo geriau."
Anot C.Barrowo, Westminsterio taryba stengsis užtikrinti, kad skveras būtų malonus apsilankyti visiems. Jis užtikrintas, kad policija savo veiksmais tik pildo visuomenės narių valią: ji esą išreikšta per Parlamento sprendimą pašalinti stovyklavietę.
Šios protesto stovyklos iniciatoriumi buvo Brianas Hawas, kurio jau nebėra gyvųjų tarpe. Apie dešimtmetį nuolat prieš Parlamento rūmus būta žmonių, kurie savo nepritarimą valdžios veiksmams manifestavo plakatais, trasparantais ir vėliavomis.
Stovyklavietė, kuri iš pradžių buvo įrengta ant žaliojo ploto, dar liepą buvo "išvalyta" Aukščiausiojo Teismo sprendimu. Tačiau tuomet protesto akcijos dalyviai paprasčiausiai pasistatė apie trisdešimt palapinių ant grindinio šalia vejos, priklausančios Westminsterio Tarybai.
Bilis, pagal kurį teisėtvarkos pareigūnai įgyja teisę kovoti su taikiais protestuotojais, buvo priimtas daugumos balsavimu rugsėjo mėnesį. Pagal jį, protesto akcijos draudžiamos ne tik Parlamento aikštėje, bet ir kitose embleminėse Londono vietose: Whitehall, Bridge Str., Queen Elizabeth II konferencijų centro skvere ir priešais Westminsterio abatiją.
Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją