• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Istorikų konferencija Londone: Laisvė, galia ir tapatybė L.D.K.

Centrinės Europos studijų  centras UCL-SSEES, Lietuvos istorijos institutas ir Lietuvos respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje šių metų spalio 21 d. Londone organizuoja tarptautinę konferenciją “Laisvė, galia ir tapatybė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje: Respublikos palikimas ir pamokos“.  

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė  buvo ypatingas konstitucinis eksperimentas, turėjęs mišrią  monarchinę, aristokratinę ir demokratinę valdymo formas, siekęs išsaugoti politinę laisvę bei sutarimą tarp įvairių regionų ir religinių bendruomenių. Ši valstybė stipriai rėmėsi  klasikine respublikos tradicija.

REKLAMA

Lietuva šiemet švenčia vardo paminėjimo tūkstantmetį, tad ši konferencija yra savalaikis bandymas iš naujo peržiūrėti LDK fenomeną, jo istorinį palikimą, įtakojusį lietuvių bei kitų modernių tautų formavimąsi; sukviesti į vieną vietą svarbiausius LDK istorijos tyrimo centrus JK bei svarbius šios srities mokslininkus iš įvairių šalių; įvertinti šiame kontekste Lietuvos mokslininkų darbus bei numatyti tolesnes LDK tyrimų JK gaires.  

REKLAMA
REKLAMA

Konferencijoje dalyvaujantys britų, lietuvių, lenkų, baltarusių, amerikiečių, vokiečių mokslininkai sieks kritiškai peržiūrėti LDK laikų politinę mintį apie laisvę ir galios institucijas, materialius ir kultūrinius mainus tarp „Rytų“ ir „Vakarų“, daugiakultūrių ir daugiakonfesinių visuomenių politiką ir valdymą, jų raidą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje bei šio darinio atspindžius vėlesniais laikais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rinktinę konferencijos medžiagą planuojama publikuoti periodiniame SSEES leidinyje Slavonic and East European Review ir šiai tematikai skirti atskirą leidinį.  

Spalio 20 d. Lietuvos ambasadoje Londone vyks priėmimas konferencijos dalyviams bei rėmėjams, kurio metu taip pat bus rodomos LDK vertybės iš Londono Pranciškaus Skorinos Baltarusių bibliotekos ir muziejaus – trečiasis Lietuvos Statutas, Alberto Vijūko Kojelavičiaus Lietuvos istorija, 7 LDK kalbų žodynas, LDK totorių korano rankraštis su vertimu į rusėnų bei lenkų kalbas bei kiti vertingi eksponatai.  

REKLAMA

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://www.ssees.ac.uk/gdl.htm

Konferencijos rengėjai Lietuvos istorijos institutas, Vidurio Europos studijų centras UCL-SSEES, LR ambasada JK. Konferenciją remia LR užsienio reikalų, LR mokslo ir švietimo ministerijos, Anglų-baltarusių draugija bei Lenkijos kultūros institutas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų