Tokias Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pataisas įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Jonas Pinskus ir Virginija Baltraitienė.
"Sostinė - tai svarbiausias valstybės miestas, kuriame įsikūrusios centrinės valstybės valdžios institucijos. Miestui-sostinei priskiriamas politikos, mokslo, kultūros, turizmo ir verslo centro vardas. Sostinė yra pats svarbiausias, valstybę reprezentuojantis miestas, todėl jam turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Tam reikalingi ir papildomi finansiniai asignavimai",- sako J. Pinskus.
Todėl kartu su Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pakeitimo projektu teikiami Savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlio pakeitimai.
Projekte numatoma, kad gyventojų pajamų mokesčio dalis, skiriama Vilniaus miesto savivaldybės biudžetui, bus padidinta nuo 40 iki 80 proc..
Pasak J. Pinskaus, galiojantis Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas nenumato sostinės statuso apibrėžimo ir įtvirtinimo, o galiojančiame Savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlyje nustatyta 40 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalis skiriama Vilniaus miesto savivaldybės biudžetui.
Kaip žinoma, didžiąją dalį savivaldybių biudžeto pajamų sudaro lėšos, surinktos iš gyventojų pajamų mokesčio. "Tačiau, jeigu dauguma savivaldybių beveik visus iš pajamų mokesčio surinktus pinigus gali naudoti savo reikmėms, Vilnius yra labiausiai nuskriaustas, nes jis turi atiduoti 60 proc. surinktų lėšų kitoms savivaldybėms. Palyginimui, Kauno miesto savivaldybei lieka 94 proc. surinktų lėšų, Klaipėdos miesto savivaldybei - 86 proc., Mažeikių rajono savivaldybei - 95 proc., likusioms savivaldybėms skiriama 100 proc. gyventojų pajamų mokesčio dalis", - sako "darbietis".
J. Pinskaus skaičiavimais, priėmus siūlomas pataisas, Vilniaus miesto savivaldybės biudžetas padidės apie 420 mln. litų. "Papildomos lėšos leis išspręsti susidariusias Vilniaus miesto problemas, tokias kaip mokyklų ir darželių renovacija, kelių priežiūra, spūstys, viešasis transportas, automobilių statymas, miesto tvarkymas ir gyvenamoji aplinka (apšvietimas, šiukšlės, užterštumas)", - įsitikinęs politikas.
Konstitucijos 17 straipsnyje įtvirtinta, kad Lietuvos valstybės sostinė yra Vilniaus miestas - ilgaamžė istorinė Lietuvos sostinė.