• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas priėmė Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti konkurenciją šilumos gamybos sektoriuje ir taip sumažinti šilumos kainas vartotojams.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas nustatė, kad Naudojimosi šilumos perdavimo tinklais sąlygų sąvadą ir standartines šilumos pirkimo-pardavimo sutarčių sąlygas tvirtins Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

REKLAMA

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 81 Seimo narys, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 17 parlamentarų.

Kaip anksčiau yra teigęs Prezidentės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas, rengti įstatymo projektą paskatino tai, kad valdantis šilumos tinklus šilumos tiekėjas, išduodamas nepriklausomiems šilumos gamintojams prisijungimo prie tinklų sąlygas ar sudarydamas šilumos supirkimo sutartis, neretai sudaro kliūtis ateiti į rinką naujiems dalyviams.

REKLAMA
REKLAMA

"Projektu siekiama, kad šilumos tiekėjas, naudodamasis šilumos tinklo natūralia monopolija, negalėtų varžyti konkurencijos šilumos gamyboje ir nepriklausomiems gamintojams kelti nepagrįstų techninių prisijungimo sąlygų, nustatyti neproporcingų rezervavimo mokesčių, sankcijų ir pan.", - apie šalies vadovės pasiūlymą yra sakęs N. Udrėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, reguliatoriui nustačius prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų ir standartines šilumos pirkimo-pardavimo sutarčių sąlygas, bus nustatytos šilumos tiekėjo veiksmų ribos ir bus užkirstas kelias galimam piktnaudžiavimui.

"Svarbu ir tai, kad prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų ir standartinės šilumos pirkimo-pardavimo sutarčių sąlygos bus iš anksto žinomos nepriklausomiems šilumos gamintojams. Tai taip pat turės teigiamą poveikį investicijoms ir konkurencijai šilumos gamyboje", - teigiama aiškinamajame rašte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų