Seimo narys Virginijus Martišauskas užregistravo Darbo kodekso pataisų projektą, kuriuo siūloma įstatymiškai įtvirtinti darbo dienų, įsiterpusių tarp poilsio ir švenčių dienų, perkėlimą į kitas poilsio dienas.
Parlamentaro teigimu, tokį siūlymą paskatino dėl socialdemokratų atgaivintos gegužės 1-osios itin nepatogiai susiklosčiusi darbo ir poilsio dienų kaita, kai ketvirtadienis tapo švente, o penktadienis - darbo diena, įsiterpusia tarp poilsio dienų. "Situacija, kai darbo diena įsiterpia tarp švenčių ir poilsio dienų, neatitinka nei darbuotojų, nei darbdavių interesų. Pirmieji negali racionaliai išnaudoti poilsio dienų, antrieji - privalo mokėti už darbą, kuris, kaip žinome, paprastai tokią dieną nepasižymi ypatingu darbingumu", - pažymi V. Martišauskas. Pasak jo, pavyzdžiui, kairiųjų įteisintą poilsio dieną (gegužės 1 d.) žmonės šiais metais galėjo tinkamiau išnaudoti, kad ir kaimuose sodindami bulves, jei būtų turėję keturias iš eilės poilsio dienas.
Projekte numatoma, kad visais atvejais, kai švenčių diena yra antradienis arba ketvirtadienis, diena, esanti tarp šios švenčių dienos ir poilsio dienų (šeštadienio ar sekmadienio), yra pripažįstama poilsio diena. Pasiūlytose Darbo kodekso pataisose taip pat nustatomos universalios taisyklės, kuriomis vadovaujantis nustatomi šeštadieniai, kurie tampa darbo dienomis vietoj siūlomų nustatyti poilsio dienų.
V. Martišauskas pažymi, kad pagal iki 2003 m. sausio 1 d. susiformavusią praktiką, darbo dienas į vieną iš šeštadienių perkeldavo Vyriausybė, tačiau įsigaliojusiame Darbo kodekse tokia teisė Vyriausybei nėra suteikta. Kodeksas, pasak jo, numato, kad poilsio dienos gali būti nustatomos įstatymais arba kolektyvinėmis bei darbo sutartimis.
ELTA