Anot išslaptintų MI6 dokumentų, ši spec. tarnyba reikalaujant karinei vadovybei, 1947-aisiais buvo sukūrusi didelę kampaniją, nukreiptą prieš Sovietų Sąjungą. Ji turėjo būti realizuojama tiek pačioje Sovietų Sąjungoje, tiek užsienio teritorijose, kuriose vyravo komunizmo įtaka, pavyzdžiui, okupuotose Austrijos ir Vokietijos dalyse.
MI6 siūlė organizuoti „smulkaus sabotažo aktus“, pavyzdžiui, išplatinti sovietų turguje netikrus pinigus ir padirbtus maisto talonus. Tai, koncepcijos autorių manymu, turėjo išprovokuoti neramumus, kurie būtų ypač efektyvūs bado Sovietų Sąjungoje metu. Didesnės diversijos turėjo būti organizuojamos prieš gamyklas ir geležinkelius. Buvo numatyta surengti eilę provokacijų prieš aukštas pareigas einančius asmenis. Pasak MI6, buvo galima publikuoti kompromituojančius asmeninio gyvenimo faktus, arba tiesiog grobti valdininkus, sudarant įspūdį, kad šie sprunka į Vakarus.
Nepaisant visų britų valdžios nuogąstavimų dėl Sovietų bloko įsigalėjimo, MI6 pasiūlytos kampanijos buvo atsisakyta kaip neadekvačios situacijai. „Aš prieštarauju. Mes paleisime į laisvę jėgas, kurių nebus įmanoma kontroliuoti... Aš negalvoju, kad šis planas suveiks tinkamai karo metu“, – nerizikavo Užsienio reikalų ministras Ernstas Bevinas.
Hitlerį siūlė palikti gyvą – jis galėjo būti naudingas
Ne mažiau įdomūs buvo Didžiosios Britanijos planai ir karo metu. Jie taip pat paaiškėjo išslaptintuose dokumentuose. Kai 1944-aisiais tapo žinoma apie tai, kur apytikriai galėjo slėptis Adolfas Hitleris, britų vadovybė pradėjo svarstyti, kokiu būdu būtų geriausia jį pasiekti ir likviduoti, rašo „The Daily Telegraph“.
„Kariškiai buvo vieningi: jeigu mes paliksime A. Hitlerį vadovauti, fatališkos klaidos, kurias jis daro, bus naudingos jo priešininkams“, – laiške premjerui rašė vienas iš generolų. Tiesa, vėliau jis pridūrė, kad „kita vertus, fašistų lyderis gali ištaisyti klaidas“.
Užsienio reikalų ministerijoje taip pat laikytasi tos nuomonės, nors ir sutikta su A. Hitlerio slėptuvės bombardavimo versija. „Manau, kad mes, jeigu galime, turime susprogdinti A. Hitlerį. Aišku, daug geriau būtų jį sučiupti gyvą, tačiau tai vargu ar pavyks“, – rašoma ministerijos atstovo laiške.