Žinių stovykloje taip pat buvo galima pasisemti iš Lietuvos rinktinės trenerio Vladimiro Silvaško, dukart pasaulio čempionės ir 6 kartus Europos čempionės Margaritos Čiuplytės, pasaulio čempiono ir 6 kartus Europos čempiono Evento Gužausko bei stovyklos rengėjo daugkartinio pasaulio čempionatų prizininko, dukart Europos čempiono Luko Kubiliaus.
Kiokušin karatė klubui „Shodan“ vadovaujantis L. Kubilius teigė, kad pasikviesti savo buvusį varžovą Y. Shimamoto buvo gana sunku.
„Tikrai buvo nelengva, vizitą derinome dvejus metus, – sakė klaipėdietis. – Y. Shimamoto yra labai užimtas, turi daug varžybų ir treniruočių, džiaugiuosi, kad vis dėlto pavyko jį prisikviesti. Tokio lygio sportininko atvykimas, be abejo, padidino susidomėjimą mūsų stovykla, nes tokios galimybės pasitaiko labai retai.“
„Baltic Fighting Camp“ šiais metais sutraukė per 200 dalyvių iš 6 šalyse įsikūrusių 33 klubų.
„Susidomėjimas tikrai buvo nemažas, tikriausiai didele dalimi būtent dėl Y. Shimamoto apsilankymo sulaukėme svečių iš Švedijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, – pasakojo L. Kubilius. – Įspūdžiai po stovyklos liko labai geri. Nėra abejonių, kad kiekvienas toks susibūrimas tiek su svečiais iš užsienio, tiek su mūsų specialistais visiems yra nepaprastai naudingas ir padeda kelti meistriškumą.“
Y. Shimamoto Lietuvoje lankėsi trečią kartą, tačiau pajūrio regione atsidūrė pirmąkart.
„Šis vizitas buvo kitoks, nes ir jo tikslas nebuvo varžybos, – pasakojo L. Kubilius. – Y. Shimamoto paliko paprasto, nuoširdaus žmogaus įspūdį, mielai su visais dalinosi savo žiniomis ir patirtimi. Gražiai svečias atsiliepė ir apie mūsų kraštą. Lankėmės Palangoje, Nidoje, aprodėme Klaipėdą. Sakė, kad pas mus labai gražu.“
Stovyklą vainikavo uždarymo vakaras, kurio metu įvyko ir Y. Shimamoto klausimų-atsakymų sesija. Vienas epizodas buvo itin malonus pačiam L. Kubiliui.
„Mes su juo ant tatamio kovojome tris kartus. 2013 metais Vilniuje vykusio pasaulio čempionato pusfinalyje aš laimėjau, o 2015 ir 2017 m. taip pat pusfinaliuose – pralaimėjau. Vakaro metu Y. Shimamoto, paklaustas, kuri kova jam buvo sunkiausia karjeroje, atsakė, kad tai buvo mūsų susitikimas 2013-aisiais. Po tos kovos jis nusprendė, kad, norėdamas tapti pasaulio čempionu, negali vienu metu ir sportuoti, ir dirbti. Tad atsisakė darbo, pasinėrė į sportą ir tapo čempionu.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!