Paaiškėjo, kad nusikaltimu yra įtariamas dabar jau pagyvenusio amžiaus olandas, bandęs pasislėpti miškuose, tačiau po kelių mėnesių nuo paieškų pradžios, aptiktas Ispanijos miškuose.
Sužinojęs apie atnaujintą tyrimą ir DNR tyrimus visoje šalyje, gamtoje nuolat gyvenantis vyras išėjo į žygį miškais Prancūzijos kryptimi ir negrįžo, tačiau netrukus buvo pagautas Ispanijoje.
Berniuko Nicky istorija
11-metis Nicky Verstappenas dingo 1998-ųjų rugpjūčio 9-osios naktį. Jis kartu su draugais nakvojo palapinėse, vasaros stovykloje netoli Mastrichto. Paskutinį sykį berniuką matė 5 ryto vietos laiku – jau 8 val. jo nebuvo. Stovyklos organizatoriai pradėjo Nicky paieškas, berniuko ieškoti padėjo ir aplinkinių namų gyventojai.
Kitos dienos 9 ryto Nicky kūną aptiko už 1,5 kilometro nuo stovyklos. Jį surado karinės policijos pareigūnai, taip pat prisijungę prie paieškų. Ant berniuko kūno nebuvo aptikti nei pirštų antspaudai, nei smūgių žymės, tačiau jis gulėjo be drabužių, todėl buvo įtariamas seksualinis nusikaltimas. Tyrėjams, tiesa, nepavyko aptikti ant aukos nei spermos, nei kraujo ar kitų galimų nusikaltėlio žymių.
Nicky nužudymo tyrimas užsitęsė porą metų. Policija apklausė prancūzų serijinį vaikų žudiką Michelį Fourniretą ir vokietį Martiną Ney’ų, kuris yra dirbęs ir vaikų stovyklose. Tačiau abi apklausos neatnešė rezultatų, nes nusikaltėlių parodymai niekaip nesisiejo su įvykiais Mastrichte.
Paskutinį įtariamąjį įvardijo 2007-aisiais: 36-erių vyras (kurio vardas nebuvo nurodytas) paliko ant antkapio užrašą, kelis sykius bandė jį sulaužyti. Tačiau policijos tardymas ir psichologų ekspertizė patvirtino, kad įtariamasis yra sergantis ir neturi jokio ryšio su nužudymo byla. Dėl užsitęsusio tyrimo Nicky nužudymo istorija tapo nacionaline Nyderlandų tragedija: žinoma vietos grupė „Rowwen heze“ netgi paskyrė šiam įvykiui dainą.
Proveržis praėjus 20 metų
Iki 2013-ųjų byla buvo įšaldyta, tačiau atsiradusios naujos DNR tyrimų technologijos ant berniuko drabužių leido aptikti įtariamojo žudiko pėdsakus. Praėjus dar penkeriems metams, 2018-ųjų sausį, Nyderlandų policija paskelbė beprecedentę akciją – didžiausią šalies istorijoje DNR patikrą. Detektyvai užklausė 21,5 tūkst. olandų 18-75 metų vyrų, iš kurių trečdalis nepasirodė procedūroje. Tačiau net 14 tūkst. sutiko duoti savo DNR pavyzdį tyrimui, kuris užtruko nuo 6 iki 12 mėnesių.
Praėjusių metų rugpjūčio 22-ąją Nyderlandų policija surengė spaudos konferenciją ir paskelbė apie pirmąjį nuo 1998-ųjų proveržį bylos tyrime. Paskelbtas naujas įtariamasis Nicky nužudymu – 55-erių Josas Brenchas, kuris 1998 metais gyveno miestelyje netoliese stovyklos.
Įrodymai prieš Josą
Tomis dienomis, kuomet buvo aptiktas berniuko kūnas, tuomet 35-erių J. Brechas buvo pastebėtas netoliese ir iškviestas į apklausą. Trumpo pokalbio su policininkais metu jiems nekilo jokių įtarimų, tačiau jo vardas išliko byloje, kaip vieno iš apklaustųjų.
2018-ųjų vasarį, praėjus porai mėnesių po DNR tyrimų pradžios, vyras iškeliavo į žygį po Prancūziją ir pradingo. Jis nedavė savo mėginio pareigūnams. Paskutinį sykį viešumoje jis pasirodė praėjusių metų vasarį, o vėliau apie jį nieko nebuvo girdėti.
Vyrui pradingus, policija atliko DNR tyrimą jo namuose, kur jis gyveno 1998-aisiais. Rezultatai sutapo su mėginiais, kuriuos aptiko Nicky striukėje 2013-aisiais.
Apie patį J. Brechą faktiškai nėra jokios informacijos. Beveik visą savo gyvenimą jis praleido miške be telefono, kompiuterio, interneto ir socialinių tinklų. Vietos gyventojai, kurie pažįsta vyrą, pasakojo, kad jis visuomet laikėsi nuošaliau ir jie iš tiesų net nelabai žino, kas jis toks yra.
Policija pažymėjo, kad J. Brechas turi puikius įgūdžius išgyventi laukinėje gamtoje, nes dažnai išeidavo į miškus ne vienam mėnesiui. Dėl to jie yra įsitikinę, kad olandas galėjo būti kažkur pasislėpęs toli nuo civilizacijos.
Nyderlandų prokuratūra paskelbė J. Brechui tarptautinę paiešką ir kreipėsi į kolegas Belgijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Ispanijoje. Pastarojoje 2018-ųjų rugpjūtį vyras ir buvo sulaikytas, o netrukus ir perduotas Nyderlandams, kur jo laukia teismas.