Pasieniečiai toku vaizdo įrašu pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“.
„Pasieniečiai rado sveiką ir gyvą dingusią moterį su kūdikiu!
Tai pasieniečių sraigtasparnio filmuota medžiaga iš paieškos, surengtos šiandien priešpiet.
VSAT Aviacijos valdyba / LT SBGS Aviation unit pirmadienį ryte gavo Lietuvos policija prašymą pasitelkti pasieniečių orlaivį moters ir kūdikio paieškai.
Iškart iš VSAT Aviacijos bazės Paluknio miestelyje (Trakų r.) pakilo sraigtasparnis „Eurocopter“ su specialia įranga.
Pasiekę Vilniaus rajono ribas VSAT pilotai iš oro pradėjo paiešką. Skrydis koordinuotas su ant žemės buvusiais policijos pareigūnais, kurie jau buvo gavę ir surinkę informacijos apie galimą dingusių asmenų buvimo vietą.
Per valandą miško vietovėje Vilniaus rajone pasieniečiai specialia įranga pastebėjo, įtarta, ieškotus asmenis.
VSAT sraigtasparnis pakibo virš šios vietos, o jo įgula palaikydama ryšį su ant žemės buvusiais policijos pareigūnais nukreipė juos į aptikimo vietą.
Kai policininkai miške pasiekė ir pradėjo iš jo vesti asmenis, pasieniečiai baigė paiešką ir sraigtasparniu „Eurocopter“ grįžo į Aviacijos bazę Paluknyje“, – rašoma įraše.
Moteris ir kūdikis perduoti medikams
Sekmadienį dingus ir pirmadienio rytą Girulių miške radus moterį ir jos kūdikį, policija patvirtino, kad šiuo metu abu asmenys perduoti medikams, jiems medicininės pagalbos vietoje neprireikė. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis naujienų portalui tv3.lt plačiau papasakojo, kaip vyko paieškos operacija.
„Moteris sveika ir gyva, perduota su kūdikėliu medikų apžiūrai. Viskas yra tvarkoje, kažkokios medicininės pagalbos neprireikė vietoje, medikai nustatys, ar jie sušalę, ar ne, bet jie sveiki gyvi“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo Vilniaus apskrities vyriausiojo komisariato policijos atstovė Julija Samorokovskaja.
Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis tv3.lt teigė, kad buvo pasitelktas straigtasparnis, kuris iš aviacijos bazės išskrido 08:40 val.
„Palaikant ryšį su antžeminėmis pajėgomis, su policijos pareigūnais vykdė paiešką. Tokiais atvejais paprastai yra numanomas rajonas, čia, aišku, pagal policijos informaciją tokie paieškos skrydžiai atliekami.
Na, ir po dešimtos valandos už vienuolikos kilometrų nuo Pilaitės, miške, buvo aptikti iš straigtasparnio su specialia įranga du asmenys.
Straigtasparnis tada pakimba virš tos vietovės ir parodo pareigūnams tą vietovę, straigtasparnis pats nesileidžia“, – komentavo G. Mišutis.
Jis pridūrė, kad pasieniečiai viską mato tik iš šono, tad kūdikio ir mamos būklės pakomentuoti negalėjo ir daugiau detalių iš arčiau nematė.
Gyventoja teigia, kad moterį matė dieną prieš dingimą
„Facebook“ platformoje viena gyventoja sekmadienį tvirtino, kad dar kovo 3-iosios naktį matė panašią moterį su kūdikiu ant rankų.
„Aš ją mačiau kovo 3 dieną, 02:20 val., dar pagalvojau, kad kažkas negero vyksta, nes mergina su mažu vaiku vidury nakties eina, dar taip skubėjo kažkur“, – skelbė gyventoja.
„Facebook“ paskyra „Lietuvos policija“ patvirtino, kad tokia informacija buvo žinoma.
Šeimai siūloma pagalba
ELTA primena, kad Vilniuje iš namų Pilaitės rajone išėjusios ir dingusios jaunos moters su trijų mėnesių kūdikiu nuo ankstyvo pirmadienio ryto ieškojo pasieniečių sraigtasparnis, o policija pasitelkė tarnybinius šunimis ir termovizorius, į paieškas buvo pasitelkti ir ugniagesiai gelbėtojai.
„Šiuo metu svarbiausia, kad policija rastų mamą su kūdikiu gyvus ir sveikus. Kai tik jie bus rasti, nedelsiant susisieksime su šeima, įvertinsime, kokios pagalbos gali reikėti ir kartu su socialiniais partneriais ją inicijuosime. Iki šiol nebuvome gavę pranešimų, kad šeimai gali reikėti pagalbos, tad paslaugos teikiamos nebuvo.
Svarbu žinoti, kad vaikelio susilaukusios mamos dažnai yra itin pažeidžiamos, gali susidurti su emociniais sunkumais ar depresija, tad itin svarbu, kad šalia esantys artimieji pastebėtų šias būsenas, padėtų mamai, nukreiptų pagalbos“, – komentare Eltai teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.
Pasak jo, šiuo metu pagalbą siūlo savivaldybėse veikiantys pagalbos šeimai centrai, nevyriausybinės organizacijos. Galima, kreiptis į Krizinio nėštumo centrą, psichinės sveikatos centrą ar kitas psichinės sveikatos stiprinimo paslaugas teikiančias įstaigas, gauti nemokamą psichologinę pagalbą. Vaiko teisių gynėjai taip pat visuomet yra pasirengę padėti, tačiau mes galime tai padaryti tik tuo atveju, jeigu informacija apie galimus šeimos sunkumus mus pasiekė.
„Tad būkime dėmesingi. Pastebėję, kad moters elgesys kinta, pasikalbėkime su ja, patarkime, kas jai galėtų padėti arba net palydėti,“ – Eltai teigė G. Batulevičius.
Kilus klausimams, tarnyba kviečia žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.