• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak ekspertų, Europos šalių ministrai turėtų jau dabar imtis veiksmų, norėdami padėti būsimosioms Europos Sąjungos (ES) šalims spręsti vis labiau plintančių ŽIV ir AIDS problemą, praneša BBC naujienų tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Konferencijoje, kuri šią savaitę vyks Dubline, bus kalbama apie tai, kad tokios šalys kaip Latvija, Lietuva ir Estija fiksuoja vienus iš didžiausių pasaulyje epidemijos plitimo tempus.

REKLAMA

Ekspertų teigimu, dešimčiai būsimųjų valstybių narių reikės finansinės ir techninės pagalbos, kad jos užkirstų kelią ŽIV ir AIDS plitimui. Jungtinių Tautų (JT) ŽIV/AIDS programai (UNAIDS) vadovaujantis daktaras Piteris Pijotas (Peter Piot) paragino gerinti prevenciją ir gydymą. Pasak jo, "delsti nėra laiko".

REKLAMA
REKLAMA

Gegužę ES narėmis taps Kipras, Malta bei aštuonios buvusios socialistinės šalys - Čekija, Slovakija, Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija, Vengrija ir Slovėnija.

Rytų Europoje plintančios ŽIV ir AIDS epidemijos pavojus bus aptartas specialioje konferencijoje, į kurią susirinks sveikatos apsaugos ministrai ir ŽIV/AIDS ekspertai. Konferencija vyks šiuo metu ES pirmininkaujančioje Airijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Pijotas sakė: "Europos (šalių) ministrai privalo skubiai išplėsti ir įgyvendinti veiksmingas ŽIV prevencijos ir gydymo programas. Atsižvelgiant į tai, kad ES bus didžiausia pasaulyje prekybos sąjunga, turinti daugiau kaip 500 mln. gyventojų, ji pati yra labai suinteresuota neleisti AIDS epidemijai sužlugdyti Europos socialinio ir ekonominio vystymosi".

REKLAMA

Rytų Europoje vis labiau plinta ŽIV ir AIDS, o vakarinėje žemyno dalyje vis dažniau susergama kitomis lytiniu būdu perduodamomis užkrečiamomis ligomis. Tai reiškia, kad Vakarų Europoje daugiau žmonių nesisaugo lytinio akto metu, o tai padidina riziką užsikrėsti ŽIV.

Larsas Kalingsas (Lars Kallings), kuris yra JT generalinio sekretoriaus specialusis pasiuntinys dėl ŽIV/AIDS Rytų Europoje, teigė: "Išsiplėtusi ES ir jos kaimynės gali greitai susidurti su pavojingesne epidemija, jei politikai nepavers savo žodinių įsipareigojimų konkrečiais veiksmais".

REKLAMA

Šiam požiūriui pritarė ir Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis sekretorius Li Džong Vukas (Lee Jong-wook): "Europa negali ginčytis AIDS gydymo klausimu ir gydymo paslaugas teikti tik turtingesnėse šalyse. Teisę į įgydymą turėtų turėti visi, įskaitant sekso verslo darbuotojus ir švirkštus naudojančius narkomanus".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu ŽIV Europoje ir Vidurio Azijoje yra užsikrėtę daugiau kaip 1,5 mln. žmonių, palyginti su vos 30 tūkst. 1995 metais. Didelė dalis užsikrėtusiųjų yra jauni žmonės, kurie vartoja narkotikus ir nesisaugo lytinių santykių metu. Pasak ekspertų, yra įrodymų, kad vis daugiau kur kas jaunesnio amžiaus žmonių pradeda lytinį gyvenimą ir lytinio akto metu nesisaugo.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų