„Akloji zona“ vairuojant automobilį – vienas iš gyvenimo nepatogumų, su kuriais susitaikome. Pažiūrėk į veidrodėlį, pasilenk į priekį, žvilgtelk per petį ir tik tuomet rikiuokis į kitą juostą. Būtent tokios procedūros dažniausiai laikosi vairuotojai.
Tačiau matematikos profesorius Andrew Hicksas iš Drexelio universiteto Filadelfijoje sukūrė išlenktą veidrodėlį, kuris panaikina didžiąją „aklosios zonos“ dalį. Naudodamas matematinį algoritmą jis sugebėjo matymo lauką nuo dabartinio 15–17 laipsnių standarto išplėsti iki 45 laipsnių ir tai padarė neiškreipdamas vaizdo.
A. Hickso patentuotas projektas panašus į diskotekos rutulį su mažyčiais atskirais veidrodėliai, kurie nukreipiami tiksliai pagal jo algoritmą, taigi kiekvienas nuo veidrodėlio atsimušantis šviesos spindulys parodo platų, bet neiškreiptą vaizdą.
Tačiau nesitikėkite, kad jau netrukus nuo gamybos linijos nuriedės naujojo dizaino automobiliai su būtent tokiais veidrodėliais. Šiuo metu gamintojų vis dar reikalaujama montuoti šoninio vaizdo veidrodėlius, kurie yra plokšti. Tai susiję su iškreipimu.
A.Hicksas dar visai neseniai gavo patentą, tad gali praeiti šiek tiek laiko, kol taisyklės jį pasivys.
Nors tokio veidrodėlio prototipas kainuoja 20 tūkst. JAV dolerių, būsimi pirkėjai neturėtų išsigąsti – masinė gamyba smarkiai kainą sumažins.