Nuo seno Egipte, Romoje ir Arabų pasaulyje ieškantieji seksualinių malonumų naudojosi papildomomis lytinių organų stimuliavimo priemonėmis, kurios dar suteikdavo ir daugiau slidumo. Senoviniai tepalai buvo gaminami iš įvairiausių aromatinių medžiagų, Azijoje ir Afrikoje augančių augalų. Vėliau visus pralenkė kinai: labiausiai patyrę ir išradingiausi meilužiai specialiuose maišeliuose nešiodavosi ypatingus tepalus, skirtus ne tik sutepti ir sužadinti, bet ir apsaugančius nuo venerinių ligų.
Praėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį kilus seksualinei revoliucijai apie lubrikantus (lubrikantas (lot. lubricans – slidus) skirtas trinčiai sekso metu mažinti) imta kalbėti daug ir visur.
Vienu metu jų buvo galima parsivežti tik iš užsienio, apie juos kalbėta pašnibždomis, bet dabar jų nesunku nusipirkti bet kurioje sekso reikmenų parduotuvėje ar vaistinėje.
Kuo geri lubrikantai ir kodėl juos reikia naudoti
* Lubrikantais gali naudotis visi. Jie neturi jokio šalutinio poveikio, taigi gali būti naudojami nuolat.
* Lubrikantai organizmui visiškai nekenksmingi, tačiau kai kurie žmonės gali būti alergiški atskiroms sudedamosioms dalims. Pastebėjus odos ar gleivinės sudirgimą, svarbu pasirinkti sau tinkamą.
* Seksas be prezervatyvo ir lubrikanto - pavojingas sveikatai. Tik vienu metu naudojant abu juos galima jaustis saugiai ir patirti tikrą malonumą. Bet nereikia užmiršti, kad pats savaime lubrikantas neapsaugo nuo ŽIV ar kitų lytiniu būdu plintančių ligų, nors ir daro seksą saugesnį ir neskausmingą, sumažina traumų riziką.
* Vandens pagrindu pagaminti lubrikantai lengvai nuplaunami, netepa drabužių, patalynės, nepalieka jokių pėdsakų.
Lubrikantų įvairovė
Mūsų laikais lubrikantų pasirinkimas labai didelis, jie gali būti skirtingų pakuočių ir formos, skysti ir tiršti, kvapnūs, turintys įvairių skoninių savybių, nuskausminantys ir vėsinantys, spalvoti ir vaiskūs.
Pirmiausia reikia žinoti, kad lubrikantai gaminami riebalų ir vandens pagrindu. Pirmieji suardo lateksą, iš kurio pagaminti prezervatyvai, ir šie pačią atsakingiausią akimirką suplyšta. Todėl naudojantis prezervatyvais geriau rinktis vandens pagrindu pagamintus lubrikantus ir itin kokybišką sargį, nes lubrikantai patys savaime neapsaugo nuo lytiniu būdu plintančių ligų, taip pat ŽIV. Tik neskubėkite išmesti riebalinių lubrikantų – jie puikiausiai tiks masažui.
Glamonėms ir masturbacijai skirti „lengvi“, gerai nusiplaunantys, skysti lubrikantai.
Antiseptiniai lubrikantai gerai slysta ir yra didelio tankio, jų sudėtyje yra miramistino ar kitokio antiseptiko, garantuojančio ilgalaikę apsaugą nuo venerinių ligų. Naudojant juos užgyja smulkios žaizdelės, mikroįtrūkimai, sudirginimas.
Aromatizuoti lubrikantai kvepia vaisiais ir uogomis. Rečiau naudojami kaip priedai – sudėtingos parfumerinės kompozicijos ir egzotiškų augalų ekstraktai. Naudojantis tokiomis priemonėmis lengviau sukurti romantikos ir intymumo atmosferą.
Prolongatoriai – tai tepalai, kurie neleidžia pirma laiko išsiveržti sėklai ir pratęsia lytinį aktą. Jų veikimo principas – sumažinti penio galvutės nervinių galūnėlių jautrumą paliekant tą patį pojūčių aštrumą. Gali būti kremo, gelio ar aerozolio pavidalo. Jų sudėtyje taip pat gali būti antiseptikų.
Esti lubrikantų su vaistažolių ekstraktais ir vitaminais. Labai dažnai jų sudėtyje būna alijošiaus, rečiau – ramunėlių, ženšenio, kurie stabdo alergines reakcijas esant jautriai lyties organų odai, taip pat padeda greitai užgyti smulkiems įtrūkimams ar nubrozdinimams. Tokių pat savybių turi ir vitaminai, pavyzdžiui, E. Augalų ekstrakto ir vitaminų derinys sustiprina teigiamą tokių tepalų efektą.
Masažiniai tepalai gali būti skysti ir tiršti, bet būtinai turi augalinių susintetintų aliejų ar (ir) gyvulinių riebalų. Puikiai tinka bendram masažui - įkaitina, tonizuoja ir atpalaiduoja.
Kaip naudotis
* Lubrikantus pirkite tik sekso reikmenų parduotuvėse ir vaistinėse.
* Atidžiai perskaitykite instrukciją ir darykite taip, kaip parašyta – nesiimkite saviveiklos.
* Aliejinių lubrikantų negalima naudoti kartu su prezervatyvais, nes lateksas suyra ir iš tokios apsaugos - jokios naudos.
* Nenaudokite lubrikantų su antivirusiniais priedais, nes jie neapsaugo nuo ŽIV ir kitų infekcinių ligų, tik sudirgina gleivinę, ir virusai dar lengviau patenka į organizmą.
* Nenaudokite vietoj lubrikantų buitinės chemijos priemonių (tepalų, šampūnų, dušo želės, kūno losjono, muilo, vazelino ir t.t.), taip pat maisto produktų (grietinės, jogurto, sviesto, aliejaus, margarino, majonezo ir pan.).
* Nenaudokite šiam tikslui odos kremo (veido, kūno) – taip lengva sukelti alergiją.
* Pasimylėjus lytinius organus būtina apiplauti šiltu vandeniu su muilu.