Turistai itin mėgsta vietas, iš kurių vaizdas atsiveria lyg iš paukščio skrydžio, o ką jau kalbėti apie netradicinius apžvalgos bokštus, kurių pačių vaizdas gniaužia kvapą. Tinklalapis oddee.com siūlo aplankyti įdomiausius apžvalgos bokštus pasaulyje.
Canton bokštas (Kinija)
Conton bokštas šiuo metu yra laikomas aukščiausiu pastatu Kinijoje. Ant Perlo upės kranto pastatytas dangoraižis išsiskiria futuristine architektūra, o faktas, kad apylinkes galima apžvelgti iš paukščio skrydžio (apžvalgos aikštelė yra 600 metrų aukštyje), vilioja gausybę turistų. Dangoraižio viršuje yra baseinas ir kelios terasos, o apžvalgos aikštelės krašte įtaisyti nedidukai „automobiliai“, kuriuose telpa po šešis keleivius. Toks „pasivažinėjimas“ ratu trunka apie 40 min.
ArcelorMittal bokštas (Anglija)
ArcelorMittal Orbit apžvalgos bokštas Londone jau baigtas. Statinys iškilo olimpiniame parke, o jo autorius yra Anishas Kapooras. Apžvalgos bokštas, kuris laikomas ir meno kūriniu, buvo pagamintos iš 60 proc. perdirbto plieno ir yra 114,5 metrų aukščio.
Seljord apžvalgos bokštas (Norvegija)
Seljord ežeras garsėja legenda apie jame gyvenantį milžinišką ungurį, kuris, vietinių teigimų, galėtų būti rimtas konkurentas garsiajai Lochneso pabaisai Nesei. Tiesa, kaip ir garsiosios Nesės istorijoje, vis pritrūksta įrodymų, kad ši nepaprasta būtybė egzistuoja. Prie ežero buvo nuspręsta pastatyti išskirtinio dizaino apžvalgos bokštą, kad smalsuoliams būtų lengviau ieškoti mistinės būtybės.
Bamboo apžvalgos bokštas (Amazonė)
Britų architektas Amazonės džiunglėse suprojektavo bokštą ir pastatė jį už maždaug 6 kilometrų nuo Treetop mokslinių tyrimų centro. Šis statinys skirtas mokslininkams ir džiungles norintiems patyrinėti smalsuoliams. Įdomu, kad bokštas pastatytas iš bambuko, tad į kraštovaizdį jis įsikomponuoja itin subtiliai.
Näsinneula apžvalgos bokštas (Suomija)
1970-aisiais pastatytas Näsinneula apžvalgos bokštas yra aukščiausias statinys Suomijoje ir aukščiausias stebėjimo bokštas Šiaurės šalyse. Jis pasistiebęs net į 168 m aukštį.