11-oje partijoje J.Nepomniaščij žaidė baltosiomis figūromis, bet net ir taip jo negelbėjo. Rusas atliko labai rizikingą 23-iąjį partijos ėjimą, kuriuo M.Carlsenas idealiai pasinaudojo. Nors norvegas tada paaukojo bokštą, tačiau tai jam suteikė progą netrukus atakuoti baltųjų karalienę. Po 49-ojo juodųjų ėjimo partija buvo baigta.
Bendras finalo rezultatas tapo 7,5:3,5 M.Carlseno naudai. Finalui iš viso buvo numatyta 14 partijų, bet 3 iš jų net neprireikė, nes M.Carlsenas varžovui tapo nebepavejamas.
„The Guardian“ paskaičiavo, kad tokio dominavimo pasaulio čempionato finale nebuvo nuo 1921 m. M.Carlsenas prieš varžovą laimėjo 4 partijas, 7 kartus sužaidė lygiosiomis ir nė sykio nepralaimėjo. Lygiai prieš 100 metų kubietis Jose Raulis Capablanca panašiu stiliumi įveikė vokietį Emmanuelį Laskerį. Tada R.Capablanca taip pat laimėjo 4 partijas, 10 sykių sužaidė lygiosiomis ir nė karto nepralaimėjo.
„Tokios finalo eigos nesitikėjau. Pirmos 5 partijos baigėsi lygiosiomis ir aš net nelabai turėjau progų kovoti dėl pergalių, bet 6-oje partijoje perlaužiau finalo eigą. Nuo tada viskas klostėsi idealiai. Prieš finalą tikrai nemaniau, kad galėsiu susikrauti tokį pranašumą. Dabar jaučiu palengvėjimą. Šios dienos partijoje ilgą laiką buvau geresnėje padėtyje ir iš esmės likau patenkintas savo pasirodymu. Nežinau, kuri pergalė finale man saldžiausia, aš tiesiog džiaugiuosi, kad nugalėjau“, - sakė M.Carlsenas.
J.Nepomniaščij savo nesėkmės priežasčių įvardyti negalėjo: „Nežinau, kas nutiko. Jei būčiau žinojęs, kas vyksta, tai būčiau partijos metu kažkaip tą problemą išsprendęs. Gal man šiek tiek pritrūko tokių finalų patirties. Turiu padirbėti su savimi ir patobulėti. Eiliniuose turnyruose tikrai nedarau tokių klaidų, kokių pridariau šiame finale. Dar niekada taip nebuvo, kad taip dažnai kvailai klysčiau per tokį trumpą laiko tarpą“.
M.Carlsenas 16-uoju pasaulio čempionu tapo dar 2013 m. ir nuo tada sėkmingai gina savo titulą. Norvegas 2013 m. ir 2014 m. įveikė indą Viswanathaną Anandą, 2016 m. pranoko rusą Sergejų Karjakiną, o 2018 m. – amerikietį Fabiano Caruaną.
J.Nepomniaščij teisę kovoti dėl pasaulio čempiono titulo pelnė 2021 m. pasibaigusiame FIDE Kandidatų turnyre. Ten rusas surinko 8,5 tšk. ir aplenkė 7 elitinius šachmatininkus.
Pasaulio čempionato finalo prizų fondą sudarė 2 mln. eurų. M.Carlsenui atiteko 1,2 mln. eurų, o J.Nepomniaščij – 800 tūkst. eurų.