Miręs JAV Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Williamas Rehnquistas (Viljamas Renkvistas) pirmuosius dešimt darbo metų šiame Teisme buvo priklausomas nuo stiprių migdomųjų ir ėmė kliedėti, kai 1981-aisiais nustojo gerti vaistus, penktadienį rašo "The Washington Post ", remdamasis paskelbta Federalinio tyrimų biuro (FTB) medžiaga.
Tai, kad W.Rehnquistas 1981 metų gruodį savaitę buvo gydomas ligoninėje dėl nugaros skausmų ir priklausomybės nuo receptinių vaistų, buvo žinoma anksčiau, rašo "The Washington Post".
Kaip pažymi laikraštis, šią savaitę paskelbta FTB byla apie W.Rehnquistą, kurią sudaro 1 561 puslapis, atskleidė naujų detalių apie ilgai trukusią, stiprią jo priklausomybę nuo vaistų.
W.Rehnquistą Aukščiausiojo Teismo teisėju 1971 metais paskyrė prezidentas Richardas Nixonas. 1986-aisiais Ronaldas Reaganas (Ronaldas Reiganas) paskyrė jį Aukščiausiojo Teismo pirmininku. W.Rehnquistas mirė 2005 metų rugsėjį.
Kaip rašo "The Washington Post" , 1986 metais tyrimą atlikęs FTB priėjo prie išvados, kad W.Rehnquistas po nugaros operacijos 1971-aisiais pradėjo gerti vaistus nuo nemigos "Placidyl", prie kurių jis liguistai priprato ir 1981 metais kiekvieną vakarą jau gerdavo tris kartus didesnę nei įprasta dozę.
FTB apklausti gydytojai sakė agentams, kad kai W.Rehnquistas nustojo gerti šiuos vaistus, jį ėmė varginti paranoidiniai kliedesiai. Jis, be kita ko, kalbėdavo apie "Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) sąmokslą" prieš jį, rašo laikraštis.
FTB byloje taip pat rašoma, kad per abu W.Rehnquisto paskyrimo svarstymus Teisingumo departamentas paprašė FTB išsiaiškinti, kurie iš Senato demokratų nurodytų liudininkų pasirengę kalbėti.
Kaip rašo "The Washington Post", tuo metu teisingumo sekretoriaus pavaduotoju dirbęs Johnas Boltonas (Džonas Boltonas), praėjusią savaitę pasitraukęs iš JAV ambasadoriaus Jungtinėse Tautose (JT) posto, pritarė tam, kad būtų pasitelktas FTB, ir rašė, jog "prisiims atsakomybę, jei iškils klausimas dėl FTB vaidmens".
J.Boltonas sakė "The Washington Post", jog tyrimas nebuvo tendencingas ir neturėjo jokios politinės potekstės, nes prašymą FTB apklausti liudininkus iš tiesų pateikė Senato demokratai.