Valstybinė vaistų kontrolės tarnybos Sveikatos technologijų vertinimo skyriaus vedėjos Rugilės Pilvinienės teigimu, Prancūzijoje gyventojai yra perspėjami dėl vaisto „Actifed“ – rekomenduota vaistininkams vaistų nesiūlyti ir nereklamuoti.
Pseudoefedrino (kraujagysles sutraukianti medžiaga dėl to labai veiksminga gydant užburkusią nosį) yra ir kituose preparatuose: „Yra „Coldrex“, „Theraflu“, „Gripex“, „Cold3“. Taip pat nosies lašuose – „Olynth“, „Xmylin“, „Otrivin“, – sakė „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Zita Janušauskienė.
Informaciniuose lapeliuose atsiras nauja informacija
Po gautų pranešimų apie galimas šalutines reakcijas, vaistų informaciniuose lapeliuose atsiras papildoma eilutė. Vaistų kontrolės tarnyba sako, kad dabar vaistinėse esantys preparatai nebus išimami, o naujose pakuotėse informacija atsiras per kelis mėnesius.
„Dabar irgi bus priimtas sprendimas, kad šito vaistinio preparato nebūtų vartojama pacientų, kurie turi didelį negydomą kraujo spaudimą ar kurių didelis kraujo spaudimas nepasiduoda gydymui. Taip pat, kad šito vaisto negalima vartoti ūminėmis inkstų ligomis, lėtinėmis inkstų ligomis sergantiems pacientams“, – teigė R. Pilvinienė.
Anot jos, tikėtina, jog, pasibaigus formaliai procedūrai, dėl preparato nepageidaujamo poveikio pranešimus gaus gydytojai ir farmacininkai.
Uždrausti vaistus parduoti gali tik Europos vaistų agentūra.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!