Tarnyba pažymi, pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis atsiranda įrašų, kuriuose pristatomi įvairūs nereceptiniai ir receptiniai vaistiniai preparatai. Nuomonės formuotojai, populiarios skaitmeninio pasaulio žvaigždės išsamiau ar glausčiau, per savo asmeninę patirtį ar skatinami kokių nors kitokių sumetimų, kalba apie vaistus ir siūlo juos vartoti.
Rizikuojama sveikata
„Pabrėžiame, jog vaistas – ne maistas, tai ypatingas preparatas, kurį reikia vartoti atsakingai. Todėl ir informacija apie vaistus yra ypač jautri, o jos skleidimą reglamentuoja Farmacijos įstatymas ir kiti teisės aktai. Bet kokią vaistų reklamą gali skleisti vaistų registruotojai ar jų įgalioti atstovai. Jei reklamą skleidžia kiti subjektai, privaloma sudaryti sutartį raštu su vaisto registruotoju. Receptinių vaistų reklama gyventojams apskritai draudžiama.
Reklama ir farmacinė informacija yra glaudžiai susijusios, taigi, riba tarp farmacinės informacijos bei vaistų reklamos – ypatingai siaura. Be to, kiekvieno žmogaus sveikatos būklė yra individuali, unikali ir tai, kas tinka vienam, nebūtinai bus paveiku ir veiksminga, kai gydytis turi kitas“, – rašoma tarnybos pranešime.
Įspėjama, kad vartoti socialiniuose tinkluose kažkieno rekomenduotus vaistus – tai vienareikšmiškai rizikuoti savo ar savo artimųjų sveikata. Susirgus būtina kreiptis į gydytoją, atlikti paskirtus tyrimus ir gydytis atsakingai.