Vis dėlto Klara manė, kad taip nutiko dėl vartojamų kontraceptinių tablečių, tad žinia apie gimstantį vaiką buvo daug daugiau nei stebinanti. Visgi vieną rytą 22-ejų metų mergina, gyvenanti Londone, išvyko į darbą, dalyvavo kelių valandų verslo susitikime ir pajuto stiprius skausmus.
„Skausmas vis stiprėjo, tad išskubėjau namo. Jis buvo nepastovus, tačiau spazmai vis stiprėjo, galėjau sunkiai stovėti. Turėjau nuolat vaikščioti, tačiau visiškai nesupratau, kas man darosi. Negalėjau atsisėsti ant tualeto, o vienu metu supratau, kad iš skausmo tuoj klyksiu“, - prisimena Klara, kuriai prasidėjo ir itin stiprus kraujavimas. Mergina buvo viena namie, tačiau, išgirdęs merginos šauksmą, atskubėjo kaimynas ir iškvietė greitąją.
„Kol laukiau medikų, jaučiau stiprų norą stumti. Gulėjau koridoriuje ir netikėtai pasirodė kūdikio galva. Pradėjau šaukti: „O, Dieve, tai vaikas“, - atpasakoja nauja mama. Per kelias minutes pasaulį išvydo jos mergytė, kurią Klara instinktyviai čiupo ir suvyniojo į rankšluostį.
„Negalėjau patikėti, kad savo rankose laikau vaiką. Buvau visiškame šoke“, - teigia moteris. Atsidūrusi ligoninėje ji nuolat klausė to paties klausimo: „Kaip tai įmanoma?“.
„Daktarai pranešė, kad mes abu sveiki. Supratau, kad liko sunkiausia užduotis – informuoti savo mamą, kuri tuo metu buvo darbe. Aš apsiverkiau, o mama negalėjo ištarti nė žodžio“, - asmenine patirtimi dalijasi Klara. Ši istorija išgąsdins dažną moterį, tačiau medikai teigia, kad tokia situacija – įprasta.
Nėštumo metu moteris vidutiniškai priauga nuo beveik 10 iki beveik 12 kilogramų. Vis dėlto svoris gali pasiskirstyti skirtingai, tad ne kiekviena nėščioji turi didelį pilvą. Kaip teigia daktarai, Klara nėštumo metu priaugo 12 kilogramų. Ji pasakoja, kad prieš pusmetį išsiskyrė su vaikinu, su kuriuo draugavo beveik tris metus, todėl daugiau valgė.
„Svoris pasiskirstė po visą kūną. Turiu nuotrauką su maudymosi kostiumėliu, kur esu septintą mėnesį nėščia, tačiau nieko neįtartumėte. Vienintelis dalykas, kurį aš pastebėjau, buvo kietesnis pilvas“, - sako Klara.
Daktarai naujai mamai paaiškino, kad taip nutinka dažnai. Ypač toms moterims, kurios yra apvalių formų ar turi viršsvorio. Vis dėlto statistika kalba už save – net viena iš 450 nėščių moterų apie vaiką nežino iki 20 savaitės, viena iš 2,5 tūkst. apie vaiką sužino gimdant.
Medikai tokią situaciją apibūdina kaip „paslaptingąjį nėštumą“. Pasak ekspertų, tai dažniausiai nutinka jaunoms moterims, kurios nežino, ką reiškia nėštumo požymiai. Šios situacijos neišvengia ir tos, kurios nenaudoja kontraceptinių tablečių ar turi nepastovias mėnesines.
Vis dėlto Klara labiausiai neramino faktas, kad ji vartojo kontraceptinius vaistus. Daktarai atsikerta – net aštuonios iš šimto moterų pastoja net ir naudodamos apsaugą. Tai lemia ne naudojamų kontraceptinių tablečių kokybė, o tai, kad moterys dažnai pamiršta išgerti vos vieną tabletę arba vartojimo metu kenčia nuo viduriavimo. Nuo nėštumo apsaugančio vaisto kokybę gali sumažinti ir kitų medikamentų naudojimas.
Dabar Klara galvoja, kad ji galėjo pastoti atostogų Latvijoje metu, kai vartojo antibiotikus ir kelis kartus vėmė.
„Nėštumas tęsiasi devynis mėnesius, tad moterys turi labai įdėmiai stebėti savo kūno pokyčius. Net mažiausi pakitimai gali signalizuoti apie besivystančią naują gyvybę, tad būtina reaguoti ir apsilankyti pas ginekologą“, - sako daktarė Rachel Cardiff. Ji įspėja, kad taip netikėtai vaikų susilaukusios moterys yra dažnesnės pogimdyvinės depresijos aukos, todėl būtina labai atidžiai stebėti moterų psichinę būklę. Vis dėlto Kiara su savo dviejų mėnesių mažyle Amelia jaučiasi gerai ir laimingai.
„Labai svajojau apie idilišką šeimą, tačiau kol kas planavau susikurti karjerą, pasiekti darbo aukštumų. Vis dėlto mano gyvenimas pasikeitė per mirksnį, sekundę“, - šypsosi Kiara.