13 m berniuko gyvybę koronavirusas pasiglemžė Londono Karališkojo koledžo ligoninėje. Vaikas, pranešama, nesirgo jokiomis lėtinėmis ligomis. Pasireiškus ūmiems koronavirusui būdingiems simptomams jam teko pajungti dirbtinio kvėpavimo aparatus ir net sukelti dirbtinę komą. Deja, gyvybė užgeso. Vaikas tapo vienas iš 380-ies per paskutinę parą Britanijoje nuo viruso mirusių žmonių – rekordinis dienos augumas.
Vakar pat liūdna žinia pasklido iš Belgijos. Ten – jauniausia koronaviruso auka Europoje – 12 metų mergaitė. Apie jos galimus kitus negalavimus taip pat neskelbiama.
„Noriu paskelbti jums nesmagią žinią. Mirė 12 metų mergaitė. Tai sunki akimirka, nes tai – vaikas. Ir tai paveiks visą medicinos ir mokslo pasaulį. Siunčiame užuojautą jos šeimai ir artimiesiems“, – sako Belgijos vyriausybės atstovas Emmanuel Andre.
Liūdni atvejai liudija tai, apie ką jau jau kelias dienas svarsto pasaulio mokslininkai ir medicinos specialistai – koronavirusas labai pavojingas ir vidutinio amžiaus žmonėms, ir, panašu, vaikams.
Liūdnos naujienos šiandien skrieja ir iš už Atlanto. Per paskutinę parą nuo Covid-19 ten mirė 865 žmonės, tad aukų skaičius perkopė 4000. O Donaldo Trumpo administracijos ekspertai perspėja, kad per artimiausias dvi savaites Amerikoje gali įvykti staigus mirčių šuolis – iki kone 100 tūkst. Pesimistiniais skaičiavimais – iki 240 tūkst.
„Mūsų laukia labai sunkios dvi savaitės. O tuomet tikėtina, bent jau ekspertai ir daugelis mūsų prognozuoja – pamatysime šviesą tunelio gale. Bet bus labai skausmingos, labai labai skausmingos dvi savaitės“, – pasakoja JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Tuo metu Ispanijoje šiandien diagnozuotų sergančiųjų skaičius perkopė 100 tūkst. Per paskutinę parą, deja, vėl pasiektas naujas rekordas – 864 mirtys. Iš viso ten mirė virš 9000 žmonių. Ispanų sostinė virto tikru koronaviruso pragaru. Madride dirbantys medikai sako, jog kasdien tenka rinktis, kurį pacientą gelbėti, nes įrangos trūksta. O ir tikroji sergančiųjų statistika šalyje gali būti gerokai baisesnė nei skelbiama oficialiai.
„Tai pragaras. Skaičiai skelbiami televizijoje neatitinka tikrovės. Nes jie netiria žmonių: visi turintys lengvus simptomus tiesiog lieka namie. Jie neskaičiuojami, bet užkrečia savo partnerius ir tėvus. Jei pavyzdžiui ateina vyras ir jam nustatomas koronavirusas – jo šeima netiriama. Ištisos šeimos kenčia namie bet jų neskaičiuoja, kaip sergančiųjų“, – teigia medicinos sesuo Irene GS.
Lietuva siunčia užuojautą kol kas labiausiai koronaviruso Europoje paveiktai Italijai. Italijos vėliavos spalvomis nušvito ir Vilniaus katedros bokštas, Trijų kryžių paminklas, KAM, Valdovų rūmai.
Italijoje per paskutinę dieną Covid-19 nusinešė dar 837 gyvybes.
Tuo pat metu Rusija tęsia savo abejotiną ir smarkiai pasaulyje viešinamą, ir visaip reklamuojamą pagalbos Europai kampaniją. Šiaurės Italijos miestuose net rusų kariai su kariniu transportu gatves dezinfekuoja. O Kremliaus neva geraširdiškumo kampaniją filmuoja ir pasauliui platina Rusijos gynybos ministerija. Anksčiau Rusija smarkiai gyrėsi Italijai pristačiusi ir medicininių priemonių, iš kurių net 80 procetų, pasak pačių italų medikų, buvo menkavertės. Italai net įtarinėjo, kad su medicinos priemonėm ir karinį laispnį turinčius tautiečius Maskva į Italiją atsiuntė tiesiog pašnipinėti.
Tačiau Kremlius šiandien ryte panašią neva pagalbą nusiuntė Vašingtonui. Naktį iš Maskvos pakilo lėktuvas su medicininėmis priemonėmis. Dėl to esą sutarė Putinas ir Trumpas per pokalbį telefonu.
Rusija, panašu, bando visaip įsiteikti šalims ir apsimesti dideliais geradariais, galbūt vėliau tikintis užtarimo, švelnesnių sankcijų ar nuodėmių atleidimo.
Beje, klastinga labdara Kremlius užsiima tuo metu, kai koronavirusas nustatytas Maskvos daktarui Denisui Protsenko, kuris dar prieš kelias dienas be kokių apsaugų artimai bendravo su Putinu ir vedžiojo jį po ligoninę. Kremlius suskubo patikinti, kad Putinas nuolat tikrinamas ir jam infekcija nenustatyta. Tiesa Putino administracijoje, pranešama, yra sergančiųjų koronavirusu.
Vokietiją jau kurį laiką mielai priima sunkius koronaviruso pacientus ir iš Italijos, ir iš Prancūzijos. Beje, Vokietija ir italams, ir prancūzams siuntė ir daugiau kaukių nei pavyzdžiui Kinija.
JT vadovas vadina krizę didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo ir reiškė susirūpinimą, kad krizė gali išprovokuoti ir konfliktus pasaulyje.