Karšta ne tik žmonėms, bet ir keturkojams – Ispaniją svilina antra šiemet karščio banga. Tad už saulėtas vietas dabar populiaresnės tos, kuriose galima rasti bent menką pavėsį nuo karštų spindulių. Ir kur netrūksta gyvybiškai būtino vandens: „Karštis mirtinas. Mes lydomės. Nešioju šunį, nes jam per karšta. Nepakeliama.“
Ispanijos pietuose jau vakar užfiksuotas 43°C karštis. Madride taip pat ne ką geriau – atokaitoje termometrai taip pat perkopė 40-ies laipsnių ribą. Ir kaitra nežada slūgti:
„Labai blogai. Labai karšta, todėl čia ir atėjome atsipalaiduoti.“
„Tikrai labai labai karšta. Todėl aš ir su šortais, ir be rankovių.“
Pietų Ispanijoje šią savaitę temperatūros gali pasiekti ir 44°C karščio. Madride ir rytoj, ir poryt, ir beveik visą savaitę žada 40–42°C oro temperatūrą:
„Šilta, turiu pripažinti. Nėra taip smagu, kaip norėtųsi per atostogas, bet yra kaip yra. Bet atvykau iš dykumos, taigi man viskas gerai.“
Ši savaitė karštį žada ir kitoms Vakarų ir Pietų Europos šalims – Paryžiuje termometro stulpeliai kils iki 36°C, Romoje iki 34°C, Briuselyje taip pat perkops 30°C.
Svilinant karščiui tarnybos ragina žmones nepersistengti su fizine veikla ir gerti daug vandens. Ir, žinoma, alinant kaitrai kyla didelė gaisrų grėsmė.
Štai už Atlanto, Amerikoje ugniagesiai jau kovoja su gaisrais. Šiuo metu labiausiai miškų ir krūmynų gaisrai siaučia vakarinėse valstijose. Kiek mažesnė ugnies stichija siaučia beveik visoje šalyje.
O štai vienas amerikietis ir devyni britai Kirgizijoje neabejotinai patyrė, ką reiškia kita – šalčio stichija. Tian Šanio kalnuose, beveik pasiekęs kalno viršų britas atsiskyrė nuo komandos ir filmuodamas aplinką suprato, kad tapo neįtikėtinos stichijos liudininku. Vaizdą filmavęs vyras sako, kad sniego laviną filmavo stovėdamas netoli užuovėjos. Bet pripažįsta, kad filmuoti mirtinai pavojingą laviną iki paskutinės akimirkos nebuvo labai protingas poelgis.