Ši operacija buvo surengta didėjant įtampai prieš Katalonijos lyderių pažadėtą referendumą dėl regiono nepriklausomybės, turintį įvykti spalio 1-ąją. Nors Madridas uždraudė šį balsavimą, o teismas tokius užmojus pripažino neteisėtais, katalonų lyderiai tęsia pasiruošimus plebiscitui.
Pareigūnai per reidą sulaikė Katalonijos viceprezidento Oriolio Junqueraso (Oriolio Žunkeraso) padėjėją Josepą Marią Jove (Žozepą Mariją Žovę) ir dar 11 kitų asmenų, nurodė policija ir Katalonijos vyriausybė.
Padėjėjo arešto priežastis kol kas nėra aiški, bet Madrido centrinė vyriausybė buvo perspėjusi, kad pareigūnams, padedantiems organizuoti minėtą referendumą, gresia baudžiamoji atsakomybė.
Keli šimtai protestuotojų blokavo Barselonos centrinę gatvę Gran Via (Didysis kelias) netoli O.Jove biuro. Jie skandavo „Nepriklausomybė“ ir „Mes balsuosime“.
45 metų bedarbė Anna Sola (Anja Sola) sakė nuskubėjusi prie O.Jove biuro, kai išgirdo apie jo areštą per žinias ir gavusi žinučių iš draugų.
„Jie puola mūsų institucijas, už kurias balsavome – tiesiog dėl to, kad jos daro, ko nori žmonės, ir be jokios pagarbos, – skundėsi moteris. – Gėda, kad tai vyksta Katalonijoje; nėra žodžių tam nusakyti.“
Policija atliko kratas Katalonijos vyriausybės ryšių su užsieniu biuruose ir prezidentūroje, taip pat O.Jove vadovaujamame ekonomikos reikalų biure, sakė vienas regiono vyriausybės atstovas.
Ankstesnę dieną policija paėmė su referendumu susijusių dokumentų per reidą privačioje siuntų tarnyboje „Unipost“ Terasos mieste netoli Barselonos.
Policija nurodė konfiskavusi daugiau kaip 45 tūkst. pranešimų, kuriuos planuota išsiuntinėti katalonams, dirbsiantiems referendumo balsavietėse. Taigi, šių pranešimų negaus 80 proc. darbuotojų, reikalingų tinkamam balsaviečių darbui.
Policininkai susistumdė su dešimtimis atsiskyrimo šalininkų, susirinkusių prie „Unipost“ biuro ir mėginusių neleisti pareigūnams patekti į pastatą.
Protestuotojai dėjo gėles ant policijos automobilių ir sėdėjo gatvėje, blokuodami prieigą prieš siuntų tarnybos.
Madridas įvedė „de facto nepaprastąją padėtį“ Katalonijoje
spanijos autonominės Katalonijos srities lyderis trečiadienį apkaltino Madridą įvedus regione „ de facto nepaprastąją padėtį“ po virtinės priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią surengti referendumą dėl nepriklausomybės.
Po naujausio Madrido žingsnio – 13 Katalonijos regioninės vyriausybės pareigūnų sulaikymo – regiono vadovas Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Pudžemonas) taip pat sakė, kad Ispanijos valstybė „ de facto suspendavo Katalonijos savivaldą“, be kita ko, sugriežtindama regiono finansų kontrolę.