• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pinigų sumos, skirtos Biržų rajono savivaldybės tarybos nario veiklai, didinimą vieni vadino galimybe geriau dirbti, antri – begėdyste, o treti įžvelgė pigų politikavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Dvigubai padidino išmoką ir pritarė galimybei gauti atlygį

Biržų savivaldybės tarybos veiklos reglamente įvestos pataisos, įteisinančios galimybę tarybos nariui kiekvieną mėnesį gauti iki 600 litų išmoką.

REKLAMA

Šie pinigai skirti su politikų veiklos išlaidomis susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto paslaugoms, kiek jų nesuteikia arba tiesiogiai neapmoka savivaldybės administracija, atlyginti.

Gautus pinigus bus galima naudoti ir tarybos narių veiklos viešinimui. Pataisa įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos. Iki minėtos datos politikai gaus dar nepadidintą išmoką – po 270 litų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Reglamente taip pat atsirado nuostata, kad, be aukščiau minėtos išmokos, politikai gali gauti atlygį ir už įvairiuose posėdžiuose ar susitikimuose su rinkėjais praleistą laiką. Šiuo atveju atlyginimas bus skaičiuojamas pagal politikų savarankiškai pateiktas deklaracijas, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką. Darbo užmokestis bus skaičiuojamas pagal skelbiamą šalies vidutinį mėnesio darbo užmokestį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarybos nariams atlygis jau galės būti skaičiuojamas nuo rugpjūčio 1 dienos.

Išmokų bei tarybos nario atlyginimo negalės gauti meras, mero pavaduotojas ir administracijos direktorius.

Rajono tarybos posėdyje už tai balsavo 13 valdančiosios koalicijos narių (visi, išskyrus Mindaugą Simėną). Tokiam sprendimui nepritarė 5, susilaikė 7 tarybos nariai.

REKLAMA

Pozicijos viltys paskatinimo tema

Jei visi politikai pateiks dokumentus 600 litų išmokai gauti, šiais metais iš savivaldybės biudžeto prireiks 75 tūkst. Lt.

Anot merės Irutės Varzienės, biudžete šioms išmokoms tėra likę 23 tūkst., tačiau tikimasi, kad politikai bus sąžiningi ir ne visi užsimos gauti po 600 litų. Kiek papildomai lėšų reikės politikų atlygiui už darbą komisijose ir su rinkėjais, neprognozuojama.

REKLAMA

„Ši išmoka bus paskatinimas aktyviau veikti“, – sakė reglamento pataisų rengimo komisijai vadovavęs Kęstutis Slavinskas. Jis dar sykį akcentavo, kad komisijoje dirbo visų frakcijų atstovai. Opozicijai atstovavusi „valstietė“ Nijolė Šatienė ir socialdemokratas Alfridas Jozėnas komisijoje pritarė išmokų didinimui ir galimybei gauti atlygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicijos variacijos sąžinės tema

Valstiečių liaudininkų ir socialdemokratų nuomonė pasikeitė, kai sprendimo projektas jau buvo parengtas ir imtas svarstyti.

„Jūsų koalicija deklaravo sąžiningumą, o darbą pradedate nuo privilegijų... Dirbate pagal principą – nežiūrėkite, ką aš darau, o klausykite, ką sakau...

REKLAMA

Ar jūs jau du kartus padidinote atlyginimus visiems rajono gyventojams, jei sau didinatės išmokas?“ – valdančiąją koaliciją gėdino „valstiečių“ lyderis Viktoras Rinkevičius. Jis tikino, kad eidami į tarybą ir žinoję, kad už darbą kiekvieną mėnesį gaus 270 litų, dabar išmokų didinimui pritariantys tarybos nariai siekia pasigerinti savo ir savo šeimų gerovę.

REKLAMA

V. Rinkevičius tvirtino žinantis, kad ateinančiuose rinkimuose dalyvaus K. Slavinskas.

„Ir jam skirtų išmokų pinigai atiteks „Šiaurės rytų“ laikraščiui“, – tarybos nario lėšų panaudojimą prognozavo buvęs Seimo narys, kurio ūkyje svečiuojasi įvairios žiniasklaidos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratų frakcijos pirmininkas Regimantas Ramonas taip pat ieškojo būdų, kaip „išsisukti“ iš situacijos, kai reglamentą rengusioje komisijoje jų partijos atstovas pataisoms ir išmokų didinimui pritarė.

Anot R. Ramono, jis siūlo kompromisinį variantą – pakeitimų įsigaliojimą nukelti iki kitų metų sausio 1 dienos ir tuomet reglamento nuostatas svarstyti iš naujo.

REKLAMA

„Tikisi, kad iki to laiko valdančioji koalicija iširs“, – pasigirdo replika.

Valstiečių liaudininkų ir socialdemokratų nuostatas iš esmės palaikė ir Konservatorių ir Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ramunė Čigienė.

„Išmokos galės būti didinamos tik tada, kai visi pasistengsime ir sumažinsime biudžeto deficitą... Darbdaviai atlyginimą kelia, kai mato konkretų rezultatą... Iš esmės nesu „prieš“, tačiau negalėčiau sąžiningai atrodyti prieš rinkėjus“, – kalbėjo R. Čigienė, pasirinkusi susilaikymo kelią – nei už išmokų didinimą, nei prieš tokį sprendimą.

REKLAMA

Apie politikų gerovę, konformizmą ir socialistinį populizmą

„Jūs siekiate to, kad valdančioji koalicija negalėtų dirbti“, – „darbietis“ Rimantas Bašys kreipėsi į buvusį kolegą Seime V. Rinkevičių.

„Man atrodo, būtų etiška, kad tie, kurie nepritars išmokų didinimui, patys jomis ir nepasinaudotų. Aš jomis nesinaudojau ir neketinu naudotis“, – kalbėjo su Centro partijos sąrašu į tarybą patekęs verslininkas Eividas Šernas.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkybę, kad reglamento pataisų komisijoje dirbę ir pakeitimams vienbalsiai pritarę „valstiečių“ ir socdemų frakcijų atstovai staiga keičia poziciją, merė I. Varzienė vadino pigiu politikavimu.

„Būti nei su tais, nei su kitais yra konformistinė pozicija“, – replikavo merė laviruoti bandantiems ir ketinimus susilaikyti balsuojant išsakiusiems socialdemokratams ir bendrapartietei R. Čigienei.

Anot merės, išmoka nėra premija, o tik galimybė geriau dirbti. Visa informacija apie išmokų ir atlygio panaudojimą bus analizuojama, su ja galės susipažinti žiniasklaidos atstovai.

Prieš išmokų didinimą ir papildomą atlyginimą politikams balsavo 7 valstiečiai, susilaikė 3 socialdemokratai, 1 konservatorė ir valdančiajai koalicijai priklausantis jauniausias tarybos narys „tvarkietis“ M. Simėnas. Sprendimui priimti užteko 13 valdančios koalicijos balsų.

„Sveikinu pasigerinus savo gerovę“, – replikavo po balsavimo V. Rinkevičius.

„Nežadu gyventojams atlyginimų pakelti du kartus, tačiau kontroliuoti įstaigų vadovų darbą pažadu“, – atsakė K. Slavinskas, oponento posėdyje išsakytas tezes pavadinęs socialistiniu populizmu.

Alfreda GUDIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų